Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabında kurt var

Asbircan

Yeni Üye
Bugün ilk defa kaplumbağamın kabında kurt buldum yaklaşık 15 20 gündür gözünü de açmıyor hareket ediyor yem yiyor ama gözünü hiç açmıyor birkaç yere sordum uyuyor olabilir dediler yardım eder misiniz kabuğunda da sararmalar var gibi suyunu değiştirdim su düzebleyici de koydum

Ekli dosyalar

• IMG_20231013_155738.jpg
    IMG_20231013_155738.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20231013_162732.jpg
    IMG_20231013_162732.jpg
    4.6 MB · Görüntüleme: 21
Akvaryum alacaksınız o kapta olmaz. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Su ısıtıcı, kuru alan ve ısıtma lambası öncelikli olmak üzere iç filtre alacaksınız.

Isıtma lambasını hemen alın. Bu konuda yazdım. Kış aylarına giriyoruz hayvan üşütürse akciğer enfeksiyonuna çeviriyor.

Hayvana eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. Ağzına da sabah akşam bir damla damlatın.

Hayvana açık yem mi veriyorsunuz?

Kullandığınız yemler ne marka?

Kabı temizleyin. Taşları çıkarın. Su düzenleyici kullanmayın. Su oranı fazla değil içme suyu kullanın.

Paraziti hayvan atmış yada yem kurtlu olabilir, takip edin. Tekrar ortaya çıkacaklar mı?

Akvaryum alacaksınız o kapta olmaz. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Su ısıtıcı, kuru alan ve ısıtma lambası öncelikli olmak üzere iç filtre alacaksınız.

Isıtma lambasını hemen alın. Bu konuda yazdım. Kış aylarına giriyoruz hayvan üşütürse akciğer enfeksiyonuna çeviriyor.

Hayvana eczaneden gentagut göz damlası alın sabah akşam 10-15 saniye arayla ikişer damla gözlerine damlatın. Ağzına da sabah akşam bir damla damlatın.

Hayvana açık yem mi veriyorsunuz?

Kullandığınız yemler ne marka?

Kabı temizleyin. Taşları çıkarın. Su düzenleyici kullanmayın. Su oranı fazla değil içme suyu kullanın.

Paraziti hayvan atmış yada yem kurtlu olabilir, takip edin. Tekrar ortaya çıkacaklar mı?
İçme suyu kullanıyoruz normalde kapalı yem veriyordum petshop kuru açık yem verin dedi bayadır ondan veriyorum kabı temizleyip yeni su koydum hiç yem koymamama rağmen yeniden kurt çıktı birkaç tane

Hayvan hasta büyük ihtimalle akvaryum kurup ısıtma lambası ve su ısıtıcı almanız lazım. Gentaya en kısa sürede başlayın. Açık aldığınız yemi çöpe atın sadece kapalı kutu yem veriyoruz sera raffy p yada tropical biorept w alabilirsiniz kovadan bölme olarak alırsanız daha ucuza gelir.

Açık yemler bayat ve parazit yumurtası taşıyabilir. Onun için vermeyiz onu çöpe atın.

Kurt yine çıktıysa hayvandan geliyor. Acilen hekime gidin parazit ilacı versin.

Kaplumbağadan anlayan hekim olması lazım. Hangi şehirdesiniz?

İSTANBUL Avrupa Yakası:

Avcılar:
İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi
Veteriner Fakültesi Avcılar Yerleşkesi

Tel: 0212- 473 70 70

Bakırköy:
Veterinerin Pet Dünyası
İstanbul Cad. Hamam Sk. 24/1
Bakırköy

Tel: 0212- 660 71 30

Florya:
İstanbul Veteriner Polikliniği

Eceler Sok. 16, Florya / İSTANBUL
Tel: 0212 663 91 42 - 663 91 43

Zeytinburnu:
Zeytinburnu Veteriner Kliniği
58 Bulvar Caddesi 50/2 Sokak 3/1
Zeytinburnu / İstanbul

Tel: 0212-546 81 51

İSTANBUL Anadolu Yakası:
Kadıköy:

Anatolia Hayvan Hastanesi
Nurettin Ali Berkol Sokak 43
Şaşkınbakkal-Kadıköy / İstanbul

Tel: 0216 411 40 77 - 78

Kadıköy Petvet Veteriner Kliniği

Acıbadem Cad. 102/1
Kadıköy / İstanbul

Tel: 0216- 339 20 80

Vet Animal Veteriner Kliniği

Cemil Topuzlu Cad., 18 Mart Sk. 2/2
Fenerbahçe / İst.

Tel: 0216- 360 91 77

Gitmeden önce telefon ile arayın. Hayvanı küçük bir kutuya havlu yada bez arasına fazla sıkı olmayacak şekilde koyun. Arabasız gidecekseniz poşet içine koyun. Rüzgardan etkilenmesin.

Geri