Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagamin kabugu

Cuma günü dahil 3 damla devam edin sonra bakalım durumuna.

Yavru iştahtan tamamen kesildi, 3-4 gündür yemiyor. Kıyma da yemedi, yumurtayı deneyeceğiz.

Ayrıca az önce ağzında kan mı değil mi anlamadığımız bir leke gördük, eklere bırakacağım fotoğrafını. Akvaryumda kendine zarar verebileceği bir yeri yok ve zaten sadece uyuyor bu aralar. Yanındaki diğer yavrunun da ona saldırmış olabileceğini sanmıyorum.

Yavru son demlerinde ve uzatmalara mı oynuyor anlamıyorum ama onu kesinlikle kaybetmek istemiyoruz. Uzun suredir o da savaş veriyor belli ki ama iyice güçten düştü herhalde, uyuması çok arttı. Kaldı ki 2 gündür falan da yamuk yüzme problemi geçmiş ve düz durabiliyordu, bu da bizi iyileşeceğini sanmamıza itiyor ama iştahtan da kesilmesi bizi kararsız kararsız bırakıyor.

Iyileşecek mi, bu durumdan sonra iyileşebilir mi? Bir de okuduğum bi' yazıya göre bu hastalığın tedavisinin aylar sürebileceği yazıyordu, yani gerçekten o kadar yaşayabilir ve iyileşebilir mi? Yavru bir kaplumbağaya göre iyi dayanıyormuş gibi geliyor ama hastalık normalde büyük kaplumbağalarda nasıl oluyor onu da bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20240607-WA0024.jpg
    IMG-20240607-WA0024.jpg
    61.7 KB · Görüntüleme: 7
Pazartesiye kadar ilaç dursun. Biraz dinlendirelim. Vitamine devam edin. Pazartesi 2 damla olarak devam edin.

Biz şu an tedavi etmiyoruz ömrünü uzatma aşamasındayız ama durum hiç iç açıcı gözükmüyor. Kendinizi hazırlayın. Gözlerine birer damla damlatıp tepkisine bakın. Kıpırdanma olacak mı.

Tamamdır, o şekilde ilerleyip bildiri yapacağız.

merhaba @cem abi. kaplumbagamızda akcıger enfeksıyonu vardı hatırlarsanız. durum iç açıcı gozukmuyor demıstınız. bugun kaplumbagamız haftalar sonra ılk defa yuzdu ve yemek yedı. 2 tane karıdes yedırebıldım. gorunce şok oldum. sadece kuru alanda uyurdu cunku.

ıyılesıyor mu sızce? ıyılese ıhtımalı var mı?

Öğün sayısını artırıp yediği kadar yedirin. İnşallah toparlıyordur.

Bu hayvanlar ölmeye yakın son bir cana gelip ölüyorlar. Umarım bu değildir.

İlaca aynen devam edin.

Geri