Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kuyruğuna ne oluyor???

BayyurtSf

Bronz 5 Üye
Merhaba
Kaplumbağamın kuyruğunun altında tuvaletini yaptığı açıklıktan sanırım bişey çıkıyor gibi duruyor
Bana ne olabileceğini söyleyebilir misiniz?
Veterinerler kapalı bulunduğumuz şehirde :(

Ekli dosyalar

• mükremin2.jpg
    mükremin2.jpg
    450.4 KB · Görüntüleme: 192
  • mükremin3.jpg
    mükremin3.jpg
    388.2 KB · Görüntüleme: 176
Cvp: Kaplumbağamın kuyruğuna ne oluyor???

bağırsağı çıkıyor olablir böyle durumlarla karşılaşılabldiğini okumuştum. taş gibi yeilmemesi gereken bişey yemiş olablir.

konu başlığını inceleyeblrsin

peniside olablirmiş.

Taş değil de dediğiniz gibi belki de penistir yani inşallah :(

Ben de kuyruğunu değiştiriyordur diye kendimi sakinleştiriyorum yarın hekime götüreceğiz..

Yemle beslenen hayvan durduk yere kabız olamaz değil mi....?
Klasik su kaplumbağası değil sanırım deniz kaplumbağası tür olarak...
İnşallah düzelecek bişeydir:(

deniz kaplumbağası olma gibi bir ihtimalin olmadığını düşünüyorum yüksek ihtimal cinsel organdır kaplumbağanızın türünü biliyormusunuz alakasız ama ?

BU kaplumbağa yaralandımı yoksa kendiliğindenmi oldu.

Gecmis olsn cinsel organ olabilir baska bisey de olabilir veterinere götür bence ^^

muhtemelen cinsel organ hep böyle açıkmı duruyor yoksa çekiyormu geri

Bence cinsel organ degil. Cunku daha cok kuyruk ucunda oluyor bu durum. Insallah biseyi yoktur.

Bu cinsel organ degil ama ne oldugunu bilmiyorum acilen bir veterinere goturseniz iyi olur eger yaninda baska kaplumbaga varsa onu baska bir yere alin orayi isirabilir isirirsa kotu sonuclar dogabilir
gecmis olsun

Hayvanın deniz kaplumbağası olmadığı kesin. Deniz kaplumbağalarında bu şekilde tırnakları belirgin ayak olmaz. Ayrıca tatlı suda yaşayamaz. Bu hayvanın tam resmini çekin. Ancak yanlış görmüyorsam bu çizgili dere kaplumbağası.

Bunun dışında cinsel oran anüs bölgesinden çıkar. Kuyruk ucunda çıkacak bir yer yok.

Hayvan cinsel organını çıkarmış sanırım. Daha geçen hafta bendeki hayvan çıkardı ve simsiyahtı. Gerçi bendeki resti. Ancak içeri almıyor mu. Su dışında organ dışarıda beklemez. Eğer bekliyorsa sorun olabilir. Hayvan yaşına göre küçük mü? Kabuk boyu kaç ve yaşı kaç?

Veterinere götürdük resmini çekti veterinerlik fakültesine gönderdi..
Yarın arayacak...
Dere kaplumbağası evet, deniz değil yanlış söyledim sanırım..
Kızkardeşim bunu aldım diye getirdi sonradan öğrendik ki bulmuş su kenarından..
Geri de bırakmadık çünkü ev ortamına alıştı yapamaz diye düşündük.

O cinsel organ sandığımız şeyin çıktığı yer tuvaletini yaptığı yer...

Kaplumbağamız bizle beraber yaşayalı 2 sene oldu...
Yani şu an kaç yaşında bilemiyorum...

2 sene.. tam bir resmini koyarmisiniz? Bana kucuk geldi. Tuvaletini yaptigi yere anüs denir.

Anüs denir evet...

Resmini koymam bugün için mümkün değil yarın olur çünkü şehir dışındayım...
Maillerle haberleştim fotoları öyle edindim..
Ama maildeki fotoları yükleyebilirim

cinsel organda aynı yerden çıkar. bu muhtemelen dişi organı erkeklerde kanca şeklinde öne doğru olur. gene de fakülteden bilgi aldığında paylaşırsan iyi olur.

Veteriner mesaj attı...
Yarın küçük bi operasyon yapmayı düşünüyormuş..
Veterinerlik fakültesinden kesin bilgi gelmemiş
Ya cinsel organ ya da bağırsak belli değil dedi
Kaplumbağalar hakkında az bilgi var diyor

Açıkçası çok tedirgin oldum arkadaşlar...
Neden operasyon yani:ff:
Cinsel organı içeri girmiyor hayvanımın
Bu normal mi yoksa anormal mi
Bi de kanca şeklinde değil sanki testise benzer bi görüntüsü var resmini koymaya uğraşıyorum...

Operasyon olayı korkuttu ben çünkü kaplumbağalalarıma henüz bi akvaryum alıcam burdan gerekenleri okuyorum..
Enfeksiyon olma ihtimali geriyor...

eğer cinsel organ veya bağırsak ise bir bakılmalı. sürekli dışarda durması iyi değil. su sıcaklığın nedir.

sadece o organı soğuk suya tut. 10 saniye sonra çek ve bir daha 10 saniye tut. sonra bekle. şiş inecek mi soğuk su kılcal damarları büzüp rahatlatabilir. bir şey değişmediyse akvaryuma koyup ve yarın veterinere götürmelisin.

Henüz daha yeni paludaryum edineceğim...

Büyük şeffaf bi kapta duruyorlar..

Veterinere sordum telefonda , enfeksiyon riski olabilir mi dedim, tabi ki yapılan şey basit bşey değil dedi..

Soğuk uygulamayla içeri girmeyecekse organı, kuyruğun birazını açması gerekecekmiş...
Ben soğuk suyu deneyeyim...

sürekli o halde durması kangrende yapabilir. eğer veteriner ehil biri ise yaptırmakta fayda var yalnız kuyruktan kesi yapıp açsada problem şişlik ordaki kanı boşaltması lazım. eğer organsa.

Fakülteye götürüp direk inceletme şansı yok mu?

Geri