Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın ön ayağı şiş

mehmetsahn

Bronz 5 Üye
:helpsmilie: Kaplubamın Sağ Ön Ayagı Şis Ve Dızınde Beyaz Sıgıl Gıbı bısey var O beyaz Seyden Arka  Ayakta Var  Yardımcı Olabılmısınız ? 3-4 Veterıner Gezdık  :( ufak bısey yapamayız en az elın kadar olması lazım dedıler  Veterınermı kasampmı anladım :( :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

RE: Bazı yemlerini yememesi hakkında

www.hizliresim.com dan resmini yükleyip forum yazan linki kopyalayıp yapıştır buraya bakayım nedir ?

Tırnaklardan kopuk var mı hayvan dışardan yiyecek veriyor musun ? Tuzlu birşey yedirdin mi ?

Cvp: RE: Bazı yemlerini yememesi hakkında

cem' Alıntı:
www.hizliresim.com dan resmini yükleyip forum yazan linki kopyalayıp yapıştır buraya bakayım nedir ?

Tırnaklardan kopuk var mı hayvan dışardan yiyecek veriyor musun ? Tuzlu birşey yedirdin mi ?

kurutulmus karides verıorum ?

Hayvanın ayağı ciddi vaziyette tedavi olmazsa kopabilir.

Eczaneden genta yada gentagut damla al. Sabah akşam üçer damla ağzına ikişer damla gözlerine damlat.

Gammarusu açık aldıysan o olmaz onun yerine sera raffy I al. Birde stick yem olarak sera raffy P. İlacı ağzını açmaz ise ya ruj sürer gibi başını dik tutup 10 saniye arayla sürüp bekle yada raffy P'nin bej renk stick yemine damlatıp emdirdikten sonra suda hemen önüne atıp yedir.

Deri pomadı önermiyorum yeri itibariyle gözüne temas ettirme ihtimali var. Deri pomadları göz için tehlikeli.

Hayvanı tedavi harici sudan çıkarma. Bol su içsin. Ödemi atması lazım. Akvaryuma yok ise ısıtıcı al. Bir de ısıtma lambası. Su 28; kuru alan 32 derece olacak.

Ödemi sakın patlatma. Suyunu temiz tut. Haricen birşey verme. Sadece haşlanmış yumurta akından bir parça verebilirsin.

Hayvanın derisi yanmış gibi duruyor. Sıcak su veya lamba ısısına maruz kalmış olabilir mi ? Su değiştirirken yada eklerken akvaryumdaki suyun ısısı ile emsal olacak şekilde değiş ne sıcak ne soğuk. Mümkünse bir süre içme suyu kullan yada şebeke suyu ile harmanla. Salınım yada kir tutabilecek ürünler var ise akvaryumdan çıkar.

Raffy P'deki kırmızı stickler mineral yemdir. Her gün bundan mutlaka bir tane ver.

Pazar gününe kadar bu şekilde devam et. Pazar günün bir resim daha atarsın.

Ellerini de yıka öncesi hayvan için sonrası senin için bu hayvanlar salmonella taşır. Su en az 15-20 cm derinlikte olsun. Hayvan bol bol yüzsün. Bacakları hareket etmeli. Geçmiş olsun.

Cvp: kaplumbağamın ön ayağı şiş

Lamba butun kuru alanı ısıtyordu suan yarını bıraz kaydırdım kuru alanın yarısını kapsıyor suan( yarısı ısık gelmıor yanı soguk ) - suda ısıtıcımvar 28 derece  (Akvayumum kendım yaptım 2 hafta once  3 katlı (30cmx50cm kuru alan -40 cmx50cm 5 santım su yukseklıgı - 30 cmx50 cm 15 santım su yukseklıgı - ) - dedıgınız damlayı ve  with gammarus stıcks dıe bır yem vardı onu aldım - ama suan o ayagındakı beyaz sey kendısı patlamıs- sag 2 ayagıda şiş ilacı vereyımı ?

Ağzına surdum 2-3 defa - stcks yeme damlattım vereyım dıye 3-4 denedım yok kafayı bıle uzatmıyor :( (yedıremedım  )

oburunden yıyor stıcks e gelınce yok :S

sımdı sularını değıstım kum heykel vs herseyı kaldırdım

o ayagındakı beyaz seyde patlamıs ınmıs bıraz dıkat edınce  oldugu yerde duruyor

O zaman ağzına ruj sürer gibi sabah akşam 10 saniye arayla üç kez sür. Gammarus kutu yem olduğuna göre ondan ver ama her öğünde ilk yem olarak bir tane stick yem dene. Alıştırabilirsen iş kolaylaşır.

Akvaryumu anlamadım. Bir resim atarsan sevinirim.

Patladıysa mikrop kapabilir. Metilen mavisi al. Deep fix dezopur veya contra-ichthyo yada bio-ichthyo al. Bu sudaki bakteriyel oluşumları öldürür. 15 cm'lik suya her gün bir damla damlatırsın. Fazla damlarsa temiz su ile inceltirsin. Su açık mavi olacak. Eczaneden de baticon al. Bu tendürdiyot gibi yakmaz. Kulak pamuğuna emdirip o yara üstüne sürüp 5-10 dakika arası kuru yerde bekletip sonra akvaryuma al.

Eğer yok ise bir tane cam iç derece al. Sera yada jbl'ninkini sarı ince uzun 0-50 göstergeli olanlardan. Isıtıcı ayarı doğru çıkmayabilir. Isıtıcıdan en uzak köşeye konumlandıracaksın.

Aynı cam dereceyi kuru alan ısı değeri içinde kullanacaksın. Lamba altına gelen yere yatır. Yarım saat sonra bakıp 32 derece olan noktaya göre mesafeyi ayarlarsın. Evde kullanılan cam derece varsa o da olur.

Şu anda kullandıgım 2 tane ılac var sureklı damlattıgım. Bırının kutusunda( Deep fix- REPTİVİT )yazıor  her su deısımde  lıtre basına 1 dalma dalmlatıorum  - birde( Deep Fix BIO-TURT Vitamın 3D  ) yazıyor buda her su değısımıne 2 lıtre 1 damla - her yem attıgımda 1-2 damla yemlere yakın damlatıyorum - YARIN AKVARYUM & ILACLARIN FOTOLARINI ATAYIM

Onlar ilaç değil vitamin takviyesi. Damla vitaminleri suya damlatma bu su içindeki alg, yosun vb. oluşumları coşturur. Sırayla bir gün birinden bir gün diğerinden ağzına bir damla damlat.

aynı bu  damlayı yaptığım gıbı azına 1 damla mı damlatıcaz ?

1 gun   bırınden dıergun dıerınden azına  damlatıoruz  suya damlatmıyacaz  dogrumuyum

aynen yazdığın gibi uygulayacaksın.

Geri