Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanın alt ve üstündeki beyazlık

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
Öncelikle tekrar herkese uzun bir aradan sonra merhaba demek istiyorum. Kaplumbağayı büyük akvaryuma geçirip sistemi oturtunca 6-7 aydır hiç sudan çıkartmıyordum temziliğini vatoz hallediyordu arada bugün akvaryumda bi kaç değişklik yaparken farkettim altında ve üstünde inanılmaz beyazlaşma var resimleri koyuyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

mailto:/ajMpjB.jpg
mailto:/YMWpMj.jpg
mailto:/8k25kk.jpg
mailto:/DE6mEl.jpg
mailto:/md7pdP.jpg
mailto:/Eb6Nbq.jpg
mailto:/jL1pLj.jpg
mailto:/2yNqyN.jpg

aytekin hayvana tuz uygulaması yap. ıslak diş fırçasına tuz döküp ovala sonra akvaryum suyu ile durula.sonra peçete ile kurutup devit sür. 5 dakika beklet sonra silip suya koy.akvaryumda kabuğu dışarda yan kısımları su içinde durduğu bir yer var mı ?

plaka atımı da başlamış. bu işlemlerden sonra bir resim daha çek bir daha bakalım.

tırnakla kazınıyor mu bir de vatozun üzerinde beyazlık var mı ?

bu 6 aylık süreçte akvaryuma her hangi bir dekor veya mango kökü koydun mu ve sterilizasyonu iyice yaptın mı ?

Bana kireç gibi geldi. Sen mantardan mı şüphelendin Cem?

yan kenarlar değilde arka ortadakinden biraz şüphelendim.

Sanki orada aşınma izlerimde var. Eski plâka durumu. Ama önlem için tuz Uygulaması iyi olur.

Geri