Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağayı Elden Beslemek

Ben caferi geçen hafta aldım ama ilk aldığım günden beri hep elimden kapıyor aç hayvan :D:D

İns bende bu durumu bir an once alistircam dahada sevimli ve eglenceli bir hal alacak tabikide yeni bir heyecan olcak ikimiz icinde..

Cvp: Kaplumbağayı Elden Beslemek

Yaa benim de kaplumbağam eskiden yemi elimden kapar, parmağımı ısırırdı... Ama diğer kapluşum Gazoz öldükten sonra huyu suyu değişti. Yemeğini elimden yemiyor, ya da hastalığından dolayı böyle yapıyor anlayamıyorum :(

Benim canavarlar geldikleri gün elimden yemeye başladılar karakterle ilgili sanırım :)
cana çok yakın bu yaramazlar ama ağızları çok güçlü bir ısırıyo maşallah :D çığlık attırıyor.

Benim Çikoda elden yiyo çok seviniyorum :D

Bendee çok mutluyum daha kaplulşumu 3 gün önce aldım ama elimden yem yemeye başladı her akvaryumunun yanına yaklaştıgımda kafasını kaldırıyor heyecanlanıyor hemen bende yemini veriyorum çok tatlılaar yaa :D

Bizim Merakli Chepa da ilk gunden beri elimizde kapmaya basladi yemleri, cok obur. Odaya girdik mi yem verecez diye hemen bizi yakin takibe aliyor :)))

benim elimden yiyor ama ben ısıracak diye korkunca oda anlayıp yemi kapıp kaçıyor ben tedirgin olunca oda korkar mı sizce ? bide günde kaç yem veriym ne kadar versem yiyor kerata :t65y:

bide benim diğer kaplumbağa aldığımdan beri yemek yemiyor böle giderse ölcek gözleride şişmiş ona nasıl yedirebilirim çok acil ölcek rafael :'(
:smile:

Günlük yem miktarı kaplumbağanın kafasının hacmini geçmemelidir.

yani ortalama kaç adet yem veriym kaplumbağalarımın boyu 5 cm civarı kafaları en fazla 2 cm falan

Geri