Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağlarım birbirini ısırdı kuyruğunun içindeki şeyi ısırdı

Kuru alana çıkıyorlar lamba geçici olarak orada kuru alanın tam üstüne gelecek şekilde ayarlayacağım fırsat bulunca.

Bitki düşünüyorum dediğiniz gibi kayanın üstünden yukarıya doğru güzel olur maddi açıdan rahatladığım an temin edicem.

Ayırmak zorunda kaldım az önce evden çıkarken. Baskın olan sürekli arkasında dolanıyordu onu bıraktı şimdi kafasına doğru yüzüyor sürekli altından girip üstünden çıkıyor yüzünüze boğzına yaklaşıp duruyor en son ağzını açıp kapatıyordu arkasından yaklaşırken korkup çıkarttım kaba koydum.

Kumu arttırayım , dereden dal toplamıştım onları mı koysam içine diyorum nasıl olur sizce ? Dosya fikri de güzel denenebilir

Dalları iyi steril etmen ve gözlerine dalaşacak ince dal ve kıymıkları sökersen olur. Şimdilik bir miktar kalabalık iyi olur. İlerde sıkılırsalar itip sağa sola atarlar o vakit çıkarırsın.

Bu davranışı normal mi peki sizce ? Video da yükleyebilirim isterseniz sürekli boynuna kafasına karşısına doğru gelmeye çalışıyor yalnız bırakmıyor özlediği için mi kovduğu için mi

Karşısına geçme dikkat çekme, sınama, boyun eğdirip alfanın kendi olduğunu belirtme yada iletişim kurma amacı taşır. Ön ayakları ile el titretme hareketi de yapıyor mu? Bunu yapıyor ise üstünlük kurmaya çalışıyordur. Burun teması var ise iletişim kuruyordur. Kokluyor ise tanıma amaçlıdır.

El titretmiyor. Önce arkasından yaklaşıyor çiftleşecek gibi sonra önüne geçiyor altına geçiyor üstüne geçiyor en son seferlerde de direk karşısından bakıyor boğazına sinsi sinsi yanaşıyor ısıracak gibi kafasını suya gömüp hani yeme bakar gibi. Video yükleyeyim en iyisi ben yarın.
Diğeri sürekli kaçıyordu en başta şimdi karşılıklı durunca bakıyor öyle boş boş tepki vermiyor

Alfa olduğunu çoktan kabul ettirdi bence de bilemiyorum korkuyorum saldıracak diye. Yarın uzun uzun çekicem

Videoyu denk getirebilirsen bakalım. Şu boğaz kısmını çekersen yeterli.

Tamamdır şimdi uyuyorlar ? Yarın çekerim çok teşekkürler tekrar Cem bey hayırlı geceler

Geri