Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağlarıma yuva arıyorum

Gunay Yigitler

Yeni Üye
Katılım
21 Ağu 2009
Mesajlar
2
Merhaba,

Yaşını bilmiyorum ama boyu geçen yazdan beri bakmakta olduğumuz boyları 12-13 cm civarında 3 tane kaplumbağamız var. Birbirini ısırdıkları için şu anda 3'ü de ayrı akvaryumda.
Kaplumbağ maceramız, sadece kızımın kötü koşullarda palmiyede yaşayan bir kaplumbağayı evi getirmesi ile başladı. Hemen araştırma yapıp kaplumbağamıza 30-40 cm bir akvaryum ile filtre ve ısıtıcı ve maalesef veterinerimizin yanlış yönlendirmesi sonucu 2 arkadaş aldık. Daha önce "ısıran kaplumbağa" mesajımda da aktardığım gibi birkaç ay önce kaplumbağalardan birinin kuyruğunun ısırılması nedeniyle önce birini, sonra da diğerini ayrı akvaryumlara almak zorunda kaldım. Yaz olması nedeniyle diğer iki akvaryuma sadece filtre alıp ısıtıcı almadım.
Diğer iki akvaryumlar sanırım 30-30 ve 25-30 cm boyutunda.

Aslında kaplumbağlara hiçbir özel merakım ve ilgim olmadığı ve tüm bunları sadece hayvanların kötü ortamda yaşamaması bilinciyle yaptığımdan, kaplumbağlara seven ve bilinçli olarak bakabilecek kimselere vermeyi çok isterim. Yemlerine ve hijyenlerine dikkat etmeye çalışıyorum. Çalıştığım için onları doğrudan güneşlendirme gibi bir şansım maalesef olmuyor, tek yapabildiğim cama yakın bir yerde tutarak perdeyi süreki açık tutmak (salondaki halı ve koltuklar güneşten soldu) ve evde olabildiğim nadir hafta sonlarında balkona çıkarmak.
Kaplumbağlarımıza iyi bakabilecek arkadaşlar benimle irtibat kurabilirse sevinirim.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
mailto:/forum/alim-satim-ilanlarini-acmadan-once-okuyun-t-501.html

Linkteki bilgileri de eklerseniz mesajınıza daha iyi olur. Umarım iyi bir sahip bulursunuz onlara.
 

vamp_betl

As 1 Üye
Katılım
4 Şub 2011
Mesajlar
708
ben isterim.istanbul büyükçekmecede oturuyorum.çok iyi bakarım.bana verebilirsiniz.en küçüğü hangisiyse onu ve mümkünse ısıtıcısı olan akvaryumu istiyorum.tabi öyle olmasa da olur.ben tamamlarım ısıtıcıyı.msn: betuluslu2008@hotmail.com
 

suphi

Bronz 5 Üye
Katılım
8 Nis 2011
Mesajlar
30
hocam ekipmanlarıyla olursa bende bakablirim yoksa benimkilerin masrafı gerçekten cok
 
Üst