Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarıma eş arıyorum

axatan26

Gümüş 3 Üye
Selam emekliyim Bursa'da oturuyorum ve tam teşkilatlı paludaryumda dört adet (hepsi erkek)kapluş besliyorum (toplam 325 lt)1,5-2 yaşlarında 2 adet dişi kapluş almak istiyorum bu konuda yardımcı olacak kişilerin ilgilerine şimdiden teşekkür ederim.

papa48' Alıntı:
kappuşlarım 3 yaşında dişidirler.bursadanım.görüşebiliriz.1 tanesinin resmi forumda var.ararsan bulursun.
kapluşunuzun bir tanesini kaça paraya satıyorsunuz

tanesi 120 ytlye alıcı bulabileceginizi düşünmüyorum acıkcası , siz yine de şansınızı deneyin ya : )

evet maalesef bu kaplumbağa alım satım işinde masrafa göre düşünmemek gerekyor ben satmaya kalksam tanesi için en az 200tl civarı bi ücret istemem lazım masrafımı çıkarabilmek için :D bazı petshoplarda erişkin kaplumbağalar da satıyorlar yaklaşık 4-5 yaşında 10 cm civarındaki kırmızı yanaklara 15-20 tl istiyorlar bu yüzden 2-3 sene bakıp da sonra satmak isteyenler mecburen ya parasız veriyolar iyi bakabilcek kimselere ya da çok ucuz bir miktar karşılığında satıyolar..

Şu zamana dek büyük bir kaplumbağa satanı duymadım...Ya da o kadar azdır ki hatırlamıyorum...Büyük kaplumbağayı o kadara satmanız açıkçası imkansız.Aynen öyle kaplumbağalar büyüdükçe fiyatları çok az oynuyor.

bazı pet shoplar sık sık olmamakla birlikte büyük kaplumbağalar getiriyor ve hiç birinin fiyatı 20 ytlnin üzerinde değil ; ) kadıköydeki hayvan pazarında bol miktarda mevcuttu vakt-i zamanında.

burda büyük kaplumbağa isteyen müşteri olursa özel olarak getirebiliyorlar ayrıca ulus akvaryumcular çarşısında da çoğu petshopta büyük kaplumbağa da bulunmakta.. tabi ki yavrular kadar sık bulunmasa da petshoplarda isteyen olursa getirebiliyor çoğu..

demek çok akıllı kaplusun :D :d benm kaplusda çok akıllı:D ama istediğin parayı okuyunca şaşırdım tanıdığım insanlar var o yaslardaki kaplusunu bedevaya veren ama akıllıysa satabilirsin o paraya:d

büyük kaplumbağa bakımı demek daha büyük sorumluluk daha çok zaman daha çok masraf daha çok ilgi demek.. bu yüzden çoğu insan bedavaya bile veren olmasına rağmen büyük kaplumbağa almak istememekte. zaten yavru kaplumbağaların genelde çocuklara zaman geçirsin oynasın sonra da 2 günden ölür zaten unutulur diye alınması da bunun kanıtı.. bu amacın dışında da alanlar var tabi ama genel bakış böyle bu hayvanlara karşı.. bedavaya bile kimse büyük kaplumbağa alıp bakmak istemezken bu sorumluluğa girmek istemezken para karşılığı ve de petshoplardan fln da daha yukarı bir fiyat karşılığı alıcı bulmanız bence pek mümkün görünmüyor. tabi verdiğniz ilgi ve masrafı istemeniz en doğal hakkınız satarken ama maalesef gerçekte durum böyle... ben bu yüzden hele hele petshoplar 10-15 tl ye satarken sizin alıcı bulmanz zor demiştim.. yoksa kaplumbağanıza çok iyi baktığınzdan her türlü şartları sağladğnızdan tabi ki kuşkum yok eskiden de siteden tanıdığım biri olduğunuz için..

bence bu isi ticarete dokmek yanlıs uc senelık emegın bedelı 120 degıldır tabıkı ben bedava verıyorum yeterkı ıyı bakılsın

Nesnel olarak bakıldığında tamamen ticaret amacı güdülüyor , size açık açık söyleyeyim.Çünkü biz kaplumbağalarımıza onları büyütüp daha fazla paralarla satalım da para kazalım diye büyütmüyoruz.Ya da harcadığımız paraların bir kısmını çıkarmayı asla düşünmeyiz...Ben de olsa ki kaplumbağamı vermem gerekse asla satmam.İyi bakılacağını bilmek yeter bana...Hatta üstüne yardımda bile bulunabilirim.Siz de tabii ticaret amacı gütmüyorsunuz ama dışarıdan öyle görünüyor.Çünkü istediğiniz fiyat çok fazla...Bir hayvan neden parayla verilir; para kazanmak için veya iyi bakılmasını sağlayabilmek için.(Bazı insanlar hayvanlarını parayla sattıklarında daha iyi bakılacaklarını sanıyor.Sanki parayla alınan şeylerin değeri biliniyor...)Sizin istediğiniz miktar da o kadar fazla ki bu iyi bakılmasını istemenin dışında para kazanma amacı güdüyor gibi duruyor.

papa48' Alıntı:
şu ana kadar yaptıgım masraflara göre tanesi 120 ytl
Size kolay gelsin istediğiniz fiata verebilirsiniz Size saygı duyuyorum ancak!onca sene baktıktan sonra ben kapluşlarımı bakamayacak olupta vermeye kalksam kesinlikle para istemeden verirdim.Çünkü sadece kapluşlarıma çok iyi bakacak birisinin olması yeterli olurdu,yanlış anlamayın sizden bana kapluşunuzu bedava verin demiyorum sadece fikrimi beyan etmeden geçemeyeceğim.Bu saatten sonra bedava verseniz de almam,umarım kapluşunuz çok iyi bakacak birisine denk gelir.

Zaten de anladığım kadarıyla kaplumbağa satılmış.Papa48 veAxatan26 , sizlerin de farklı paylaşımlarınızı sitede görmekten mutluluk duyarız.:)

serhan' Alıntı:
bence bu isi ticarete dokmek yanlıs uc senelık emegın bedelı 120 degıldır tabıkı ben bedava verıyorum yeterkı ıyı bakılsın
Doğru söylüyorsunuz size katılıyorum eğer kapluşunuzu seviyorsanız o sevgi parayla ölçülmemesi gerekli kapluşun sağlığı ve iyi bakılması sahibi ve kapluş için en güzel değer'dir diye düşünüyorum.Umarım çok iyi bakacak bir hayvan sever bulursunuz.

Ben bu konudan sonra sizin güzel paylaşımlarınızın olacağına inanıyordum.Meğersem aslında olmayacakmış.Kendinizi belli ettiğiniz iyi oldu , fikir özgürlüğüne saygı duymayan üyeler sitemizde bulunmasa daha iyidir.İyi günler...

Taraf olmak istemiyorum ama yorumumuda esirgeyemeyeceğim ;

Eğer sevdiğin bir hayvan ise tabiki parayla verirsin,eğer kaplumbağaya almaya parası olan onun ihtiyaçlarını karşılamayada parası var demektir.
Çok güvenirsin çok seviyorsundur paludaryumla birlikte çok az bir ücret karşılığı verir gider arada ziyarete kontrol edersin.

İki şansın var ya ücretsiz verip kontrol etmek yada çok büyük bir ücret alıp ihtiyaçları karşılayıp kaplumbağanınn iyi bakıldığını umut ederek yaşamına devam etmek.

Ücretsiz verip kontrol etmek daha duygusal ve iyi niyetlice görünüyor.Ancak para,hayvanlar üzerinden para karşılamak,hayvan ticareti bilemiyorum ama bu sözler bana çok uzak.
Hayvanların üzerinden para kazanılmasından nefret ediyorum.Demiyorumki petshoplardada ücretsiz satılsın o zaman.Hayır,hatta keşke ilk önce mahkeme izni alınıp petçilerden hayvan alınabilse anca öyle çok az bir miktarla verilse...Geri kalanınıda devlet vergilerden petçiye karşılasa falan falan...O hayvanlara ne güzel bir iyilik olurdu...İyi bakacağı biri zaten mahkemeden izin almış falan falan...

Ama maalesef kimse böyle asla yapmaz.Lafın kısası ben Papa48'i suçlamıyorum.Masraflarını karşılamak istemekte haklı olabilir.Bana göre ne kadar uzak olsa bile hakkıdır.Düşünceside aslında mantıklı ama uzaktan ticaret gibi görünüyor.Ne kadar iyi niyetlide olsa sonuçta işin içerisinde "para" var.

Neyse kimse siteden gitmesin lütfen.
Kusura bakmayın ama çoluk çocuğun olduğu bir site var en küçük kavgada ben gidiyorum diyorlar nefret ediyorum artık bu kelimeden.İnsanlar neden yanlış anlaşılmaları düzeltmek istemek yerine gitmeyi ve arkasında kötü bir izlenim bırakmayı tercih ederler anlamış değilim ama herkesin kendi özgürlüğü karışamayız ama çok ilgincime gidiyor.

Eğer tartışmayı devam ettirmeyi düşünen varsa konuyu kitleyebilirim.
İyi akşamlar.

Geri