Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Kapluşum kabuk mu değiştiriyor yoksa hasta mı?

woswos

SKF Delisi
Kaplışumun kabukları birbirinden ayrılıyormuş gibi duruyor, bir yandan da kaplumbağamın omurgasının çıkıntılı olan üstü (kaplumbağanın kabuğunun çıkıntı olan yeri) bembeyaz ve diğer 6gen şeklindeki kabuk parçaların ortası beyaz.Acaba ne yapmalıyım? :(

Yardımcı olursanız sevinirim. :shy:

VamPrelLa

SKF Delisi
Kabuk kalkması kabuk değiştirdiğine işaret.O beyazlıklar pamuksu yapıda ve pis kokulu mu yoksa soyulma tarzında beyazlıklar mı ?

woswos

SKF Delisi
1. resim koycam
2.pamuksuyapıda değil pis kokmuyor
3.suda ve kuru alan dada gözüküyor

bu konuyu açtıktan sonra başka bir yerde okudum akvaryumumda ufak taşlar var ve onların altına girmeyi çok seviyor acaba kabuğunu mu zedeledi?

VamPrelLa

SKF Delisi
burda cevabını verdim :)
mailto:/forum/yardim-t-1573-2.html#pid20526

woswos

SKF Delisi
fotoğrafları yükleyemiyorum. çünkü boyutu çok büyük diyor acaba yükleyebileceğim bi site yada yer var mı?

VamPrelLa

SKF Delisi
mailto:/forum/sitemize-resim-ekleme-imageshack-ta-upload-t-801.html

Burdan yararlanabilirsiniz :)

woswos

SKF Delisi
VamPrelLa' Alıntı:
burda cevabını verdim :)
mailto:/forum/yardim-t-1573-2.html#pid20526
Teşekkür ederim taşları yerine koydum fakat ben taşları değil üstündeki beyazlıkların suyun kireçli veya kılorlu olduğundan mı,taşlara süttüğünden mi yoksa büyüyüp kabuk mu değiştirdiğini merak ediyorum.Bu mantar hastalığı değil biliyorum ama ne?

Fotoğraflar için: http://yfrog.com/n7sany1209jx

NOT: kaplumbağamın altında sizce sorun var mı?