Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum kabuk mu değiştiriyor yoksa hasta mı?

woswos

Bordo Bereli
Kaplışumun kabukları birbirinden ayrılıyormuş gibi duruyor, bir yandan da kaplumbağamın omurgasının çıkıntılı olan üstü (kaplumbağanın kabuğunun çıkıntı olan yeri) bembeyaz ve diğer 6gen şeklindeki kabuk parçaların ortası beyaz.Acaba ne yapmalıyım? :(

Yardımcı olursanız sevinirim. :shy:

Kabuk kalkması kabuk değiştirdiğine işaret.O beyazlıklar pamuksu yapıda ve pis kokulu mu yoksa soyulma tarzında beyazlıklar mı ?

1. resim koycam
2.pamuksuyapıda değil pis kokmuyor
3.suda ve kuru alan dada gözüküyor

bu konuyu açtıktan sonra başka bir yerde okudum akvaryumumda ufak taşlar var ve onların altına girmeyi çok seviyor acaba kabuğunu mu zedeledi?

burda cevabını verdim :)
mailto:/forum/yardim-t-1573-2.html#pid20526

fotoğrafları yükleyemiyorum. çünkü boyutu çok büyük diyor acaba yükleyebileceğim bi site yada yer var mı?

mailto:/forum/sitemize-resim-ekleme-imageshack-ta-upload-t-801.html

Burdan yararlanabilirsiniz :)

VamPrelLa' Alıntı:
burda cevabını verdim :)
mailto:/forum/yardim-t-1573-2.html#pid20526
Teşekkür ederim taşları yerine koydum fakat ben taşları değil üstündeki beyazlıkların suyun kireçli veya kılorlu olduğundan mı,taşlara süttüğünden mi yoksa büyüyüp kabuk mu değiştirdiğini merak ediyorum.Bu mantar hastalığı değil biliyorum ama ne?

Fotoğraflar için: http://yfrog.com/n7sany1209jx

NOT: kaplumbağamın altında sizce sorun var mı?

Geri