Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum kocaman oldu artık yeni bir yuva arıyor (İSTANBUL)

vsvs

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. kaplumbağam çok uzun zamandır benimle birlikte. sanırım 5 yıl oldu. şuanda 15 cm boyutunda. çok güçlü ve dayanıklı. eğer aranızda sahiplenmek isteyen olursa iletişime geçebiliriz. sahiplendirme tabi ki ücretsiz yapılacaktır.
sahiplendirme sebeplerim ona yeterli imkanlar sağlayamam. çok ugraştım ama butçemi denk getiremiyorum. artık buyudugu için ona işkence yapmak istemiyorum.

Cvp: Kapluşum kocaman oldu artık yeni bir yuva arıyor (İSTANBUL)

Bir fotoğraf eklerseniz cinsiyetinide öğreniriz ona göre sahiplenme olur. Umarım iyi bir yuva bulunur

mailto:/2jfaidg.jpg

Kapluşumun resmi. Umarım ona çok çok ıyı bakabilecek bir yuva bulabiliriz.

hayvanın camdaki yansımadan tırnakları kısa gözüküyor kuyrukta kısa buna göre hayvan dişi.

hayvanın kabuğu alg bağlamış. verilene kadar yapacağın şey tamamen kuru bir yerde olacak şekilde bir taş koyup, ısıtıcı lamba herhangi bir lamba olur. (çalışma, deveboynu lambası) ısı verip kabuğunu kurutmasını sağlamalısın. bu arada bir diş fırçasını ıslatıp üstüne karbonat döküp kabuğunu yavaşça ovalayıp o pisliklerden arındırmalısın. bu işlem sonrası ısı değeri açısından akvaryumdaki su ile durulayıp temizliğini bitirirsin.

elinde varsa bir de bunun üstüne kabuğunu kurutup deviti sürüp bir 5 dakika kuru yerde tuttuktan sonra kalanı peçete ile temizleyip suya bırakırsın. kabuk kendi rengine gelir. sürekli su içinde durması kabukta alg ve yosun oluşumu yanında mantara da sebebiyet verebilir.

hayvan güzel, sağlıklı gözüküyor.

kenarlar kısa bu sebeple kuru alan olarak kullanacağın taşı orta noktaya alırsan kenarlardan uzak olacağı için kaçma girişimi olmaz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. bu işlemi en kısa zamanda gerçekleştiricem. Bakalım isteyen biri çıkacak mı.

Konu gunceldir. Bakabilecek durumda olan isteyen arkadas sahiplendirmek istiyorum

merhabalar ben sahiplenmek istiyorum petshoplarda satılmasına karşıyım olanı sahiplenmek daha mantıklı eğer uygunsa iletişime geçebilirsiniz

Kusura bakmayin yeni gordum 05385938886 bu numaradan bana ulasabilirsiniz.

vsvs' Alıntı:
Kusura bakmayin yeni gordum 05385938886 bu numaradan bana ulasabilirsiniz.

Kaplumbağa hala duruyor mu ?

Geri