Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşumun nesi var ???

anaklusmos

Bronz 4 Üye
kapluşum son 3-4 gündür çok korkaklaştı sonra yemek yememeye başladı bende merak edip bunu gözetim altına aldım bu gün yine tosbağamı kontrol ederken birden ağzından beyaz bişiler çıktı böyle kuduzmuş gibi neyse ben anlatamayabilirim resmini koyuyım
mailto:/img443/3378/tosbaaa.jpg
işte yukardaki gibi oldu sizce bu ne???

peki bu çıkan şeyler uzun süreden beri var mı ? ve pamuksu yapıyamı sahip yoksa sıvı mı ?

birşey yedirdiniz mi peki ? öyle olmadan önce neler yedirdiniz ?

yok zaten 2 gündür hiç bişi yemedi ama en son 2 gün önce normal kaplumbağa yemi yedi

yok bundan başka hiçbi şeyi yok sadece ağzından beyaz sıvı çıkıyor ama şimdi bişi çıkmıyor geçti galibada nesi var ben hala onu merak ediyorum

genellikle akciğer enfeksiyonunda böyle oluyor ağızdan salyalar akıyor siz şu linki okuyun bir eğer bu belirtiler varsa akciğer enfeksiyonu olmuştur. mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html

yoksa ??? :D
benim kapluşum
1- kuru alanda fazla vakit geçiriyor
2- iştahsızlığı var
3- salya çıkartıyor
sizce bu 3 belirti akciğer enfeksiyonu belirtisi olmaya yeter mi ?

o zaman daha başlangıçta. akvaryum ekipmanlarınız tam mı ? ısıtıcnız varsa ısıtcının derecesini 2 derce yükseltin. ve bir şekilde yemek yemesini sağlayın

Belirtiler akciğer enfeksiyonunu gösteriyor..Akvaryum ekipmanlarınız tam değilse tamamlamanız iyi olur ve imkanınız varsa bir veterinere gidin :)

ısıtıcı dışında her şeyim var yaz diye aldırmamıştı annem neyse ben şimdi kapluşumu başka bi kaba koydum tepesinde kuru alan ışığı var ve ayağına kadar suyu var birde bulunduğu odanın kapısını kapattım içersi şu an 28derece heralde onun olduğu yer 32-33 derece vardır

melisss aynı şeyi neden tekrar ediyorsun ben ne dedim allah allah dikkaet çekmeyemi çalışıyorsun :p şaka şaka vallaha şaka yaptım :D
en kısa zamanda ısıtıcı edinmeniz gerekli yoksa hastalıktan kurtulamaz ve sonucu ölüm olur. ayrıca yazın sıcak diye sıtıcı almamak yanlıştır çünkü ısıtıcı akvaryum suyunun ısısını sabit tutmak için alınır. eğer su bir soğuk bir sıcak olursa tabikide hastalanır. insanlar nasıl hava değişimlerinden hastalnıyorlarsa onlarda aynı şekilde. ve ısıtıcının ayarı sabit olarak 27-28 derece civarı olmalıdır hastalık helleri dışında. hastalık hallerinde bu dereceyi 2-3 derece yükseltmek gerekir.

benim 2 tane kapluşum var o yüzden bunları birbirinden ayırdım bir arada dursalar bişi olur mu ?

yok olmaz ama şuan hasta olduğu için diğerinin bakıma ihtiyacı var ayrı durması daha iyi olur :)

cansel_4yuz' Alıntı:
melisss aynı şeyi neden tekrar ediyorsun ben ne dedim allah allah dikkaet çekmeyemi çalışıyorsun :p şaka şaka vallaha şaka yaptım :D
en kısa zamanda ısıtıcı edinmeniz gerekli yoksa hastalıktan kurtulamaz ve sonucu ölüm olur. ayrıca yazın sıcak diye sıtıcı almamak yanlıştır çünkü ısıtıcı akvaryum suyunun ısısını sabit tutmak için alınır. eğer su bir soğuk bir sıcak olursa tabikide hastalanır. insanlar nasıl hava değişimlerinden hastalnıyorlarsa onlarda aynı şekilde. ve ısıtıcının ayarı sabit olarak 27-28 derece civarı olmalıdır hastalık helleri dışında. hastalık hallerinde bu dereceyi 2-3 derece yükseltmek gerekir.

Evet dikkatini çekmeye çalışıyorum cansel ki başarmışım :D canım şaka olmasa bile bu sölediklerinle seni takmam emin ol :))

Ayrı bir kap derken plastik fln mı ? 33 derece biraz fazla 30-32 olsa iyi olur :)

Cam bir kaba koyma imkanınız varsa çok daha iyi olur zaten hasta.. hatta mümkünse hasta olan akvaryumda dursun şimdilik :)

peki tamam teşekkürler
şu an yapabildiğim en iyi düzenek bu sizce idare eder bi düzenek mi???

mailto:/img714/9079/27062010324.jpg

Geri