Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karıdes hastası xD

tolga2434

Bronz 5 Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
29
arkadaslar kaplumbagam yem yemıyor ama karıdes atınca dırek yıyor bende cogunlukla karıdes verıyorum sızce bır zararı olurmu?

Türkçe mesaj yazın / furkan54ozan
 

Akarakurt

Admin
Yönetici
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
1,889
sadece karides yiyor diğer yemleri yemiyorsa karidesi suya atıcağınızda diğer yemide karıştırarak veriniz.
Busefer yemi kabul edicektir.
 

tolga2434

Bronz 5 Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
29
fazla karıdes yemesının bır zararı olmaz değil mi?

Türkçe mesaj yazın / furkan54ozan
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,147
Tek yönlü beslenmeden dolayı sorunlar oluşabilir. Kabuk deformasyonları, piramitleşme vb aşırı protein ağırlıklı beslenmeye bağlı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle beslenme programını daha uygun bir şekle çevirmeniz gerek. Beslenme bölümündeki konulara göz atmanız size yardımcı olcaktır.
 

thegatfadher

Yeni Üye
Katılım
4 Ocak 2010
Mesajlar
8
gercekdenmı yaa benımkılerı alırken banada kaarıdes verdıler ve sabah - aksam olmak uzere gunde ıkı defa verıyorum hemen yemıde degıstırmelıyım o zaman
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,147
Petshoplardan duyduğunuz her bilginin mutlaka önce forumdan doğruluğunu araştırıp sonra uygulayın. Beslenme bölümündeki bilgiler size yardımcı olacaktır alabileceğiniz ve vermeniz gereken yemlerin türleri konusunda.
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
937
Cihan'a katılıyorum sonuna kadar.. Petshoplar ticari amaçlıdır... Çoğu şeyi bilmez veya geçiştirir... Akvaryumda boğulur, küçük kapta bakılır, kolaydır vs gibi... Ve zorla da kabuk sertleştirici satmaya kalkar üstüne üstlük.. Bence de duyduğunuz şeylerin doğruluğunu araştırmakta yarar var... Ben size SERA RAFFY P öneriyorum ana yem olarak.. Karidesi yanında az miktarda verebilirsiiz.. Aşırı karides kabukta deformastyon ve kısa zamanda gerekenden fazla büyüme dolayısıyla da yanlış bakımdır bu büyüme bozukluğu yapar..
 

TheSilici

Bronz 2 Üye
Katılım
11 Ocak 2010
Mesajlar
95
Karıdes ile yemi karıştır ver.Yoksa kabukta piramitleşme yapar.kabuk şekli kalıcı olarak bozulur.
 
Üst