Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kendi akvaryumunu yapmak isteyenler için yardımı olur diye düşünüyorum.

Kayıt kuşak olmayan yüksekliği az akvaryumlarda veya küçük hacimlerde bu çalışma yapılabilir. Video püf noktalar için yardımcı olacak nitelikte, teşekkürler.

Cvp: Kendi akvaryumunu yapmak isteyenler için yardımı olur diye düşünüyorum.

Önemli değil yardımcı olduysam ne mutlu.

paylaşım için teşekkürler okan bu işi herkes yapamasa da camcıya akvaryum yaptıracaklar için fikir vermesi açısından izlenmesi iyi olur. benim en fazla hoşuma giden silicon oldu. elemanın dediğine göre uzun ömürlü dayanıma sahipmiş.

Önemli değil abi bende dün kestirdim camları önümüzdeki hafta yapımına başlıycaz inşallah kuzeni bekliyorum.130x55x60 boyutlarında 430 litrelik bi akvaryum olacak bitince paylaşacam.Tetra tec 1200 aldım o gelecek bugün herşey ufaklıklar için :)

Okan,
Camları rodajlımı kestirdin? Kalınlığı kaç tuttun? Birde kayıt kuşak yap derim. Akvaryum büyük hacimde olacak. Bitince çok güzel olur.

Rodajlı abi onu senin akvaryum yazında görmüştüm özellikle yaptırdım.Cam kalınlığı 10mm.Kayıt kuşak için camları aldığım adam babamın arkadaşıydı akvaryum imalatçısı zaten camları al kayıt kuşak işini ben hallederim dedi bide köşebent atacak bitince güzel olacağını düşünüyorum.

Cam kalınlığı uygun ve rodajlı cam kullanman çok iyi olmuş. Kayıt kuşakta oldu mu o akvaryum mükemmel olacaktır. Ben kuru alanın rampası takılmasın diye ortada olmayan iki ayrı kuşak yaptırmıştım. Tam ortadan olsa tek olarak yeterli ama tepeye kuru alan yaparsan diye aklında bulunsun.

Zaten tepeye yapacam kuru alanı derinlik lazım abi :) onun için kesilen camlar bedavaya geldi :)

Büyük iş yaptırınca ilaveleri bedavaya getirmek iyi oluyor. Ben büyük akvaryum ve kuru alanı yaptırdığımda sonradan ilave olarak 96 lt olan tepeye cam kuru alanlı bir tank diğer akvaryumuma bir iç kuru alanla büyük akvaryuma iç dinlenme sehpaları yaptırmıştım :)

Kuru alan camın kaç mm? Daha ince yaptırdın değil mi?

4mm rampa 5mm

Akvaryum 10 mm olduğu için kuru alanı 4 mm yap diyecektimki sen zaten herşeyi düşünmüşsün, tebrikler. Benim kuru alan dizaynlarımı da görmüşsündür. Rampa oturtmada falan bir sorun olursa danışabilirsin.
Yukarı kuru alan yapacağına göre kuşağı buna göre yapmayı unutma o zaman, kuru alanı oturturken ortada bunun ne işi var deme :)

Hayata geçişini merakla bekliyorum, şimdiden kolay gelsin Okan.

Sağol abi senin yazıları okuduktan sonra karar verdim zaten kuru alanı bu şekilde yapmaya yoksa bi turtle bank alır hallederdim :) son halini bende merakla bekliyorum inşallah bi sorun çıkmadan halledebiliriz :)

Konuların yardımcı olması işe yaraması çok iyi. Sabırla yavaştan yaparsın, sorun olmaz. Arada aklına takılan olursa zaten buradayız :)

Geri