Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kırmızı yanaklı su kaplumbağaları

yagmur2023

Bronz 5 Üye
6-7 ay oldu kaplumbağalarımı alalı. bilmediğim çoğu şey olduğunu öğrendim. Akvaryumum bu şekilde. nasıl bir lamba, nasıl bir ısıtıcı almam gerekiyor yardımcı olur musunuz

IMG_4733.jpeg
resim 2.jpg

Suyu yükseltin kuru alan hizasından bir kaç cm aşağıda olsun. 25W su ısıtıcı alın. Isıtma lambası olarak 42W halojen ampul alacaksınız mandallı masa lambası ile lambayı konumlandırın ısı kuru alana vuracak. Masa lambasının çanağı metal duyu seramik malzeme olmalı. Su sıcaklığını ölçmek için cam akvaryum termometresi alın. Filtre olarak (AquaWing AQ110F Şelale İç Filtre 3W) filtre öneririm yuva küçük bu filtre yeterli olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fakat bu yuvanın pek gideri yok hayvanlar hızlıca büyüyecek hayvanlar büyüdükçe ve sayısı arttıkça yuva boyutu da artmalı.

Merhaba,

Bunlara paludaryum diyoruz. Kullanışlı bir ürün değil 6 cm kabuk boyu sonrası işlevsiz kalır.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik akvaryum alın. Ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Isıtıcı lamba almalısınız. Bu konuda gerekli bilgi var.

• Beğen
Tepkiler: cem
Akvaryumu aldığınızda haber verin hangi ekipmanları alacağınızı söyleyeyim.

Merhaba,

Bunlara paludaryum diyoruz. Kullanışlı birşey değil 6 cm kabuk boyu sonrası işlevsiz kalır.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 litrelik akvaryum alın. Ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Isıtıcı lamba almalısınız. Bu konuda gerekli bilgi var.

Paludaryumun kendisi kullanışsız gibi bahsetmişsiniz yanlış anlaşılmasın diye belirteyim. Yuva küçük olduğu için kullanışsız pek uzun ömürlü bir yuva değil.

Paludaryumun kendisi kullanışsız gibi bahsetmişsiniz yanlış anlaşılmasın diye belirteyim. Yuva küçük olduğu için kullanışsız pek uzun ömürlü bir yuva değil.
Ben paludaryumun kendisine kullanışsız demedim. Boyutu küçük olduğu için 6 cm kabuk boyundan sonra işlevsiz kalacağını belirttim.

Suyu yükseltin kuru alan hizasından bir kaç cm asağıda olsun. 25W su ısıtıcı alın. Isıtma lambası olarak 42W halojen ampul alacaksınız mandallı masa lambası ile lambayı konumlandırın ısı kuru alana vuracak. Masa lambasının çanağı metal duyu seramik malzeme olmalı. Su sıcaklığını ölçmek için cam akvaryum termometresi alın. Filtre olarak (AquaWing AQ110F Şelale İç Filtre 3W) filtre öneririm yuva küçük bu filtre yeterli olur.

Ekipmanları bu yuva için söyledim eğer yeni yuva yapacaksanız boşuna bu ekipmanlara masraf etmeyin ekipman güçleri yuva boyutuna göre değişir fakat sizin mevcut yuva için saydığım ekipmanlar yeterlidir. İster şuan mevcut yuvaya akipman alıp hayvanlar büyüyünce yeni yuva yapın yada direkt yeni yuva yapıp ekipmanları yeni yuvaya göre alın. Fakat ısıtma lambası ve mandallı masa lambasını şimdi de alabilirsiniz en önemliside ısıtma lambasıdır yuvayı büyütünce de kullanmaya devam edebilrsiniz.

şuan akvaryumu değiştiremem. en azından biraz daha büyüyene kadar. o yüzden mevcut yuvaya göre alırım malzemeleri. dediklerinizi araştırıyorum şimdi.

O zaman ısıtıcı olarak tetra ht 25 alabilirsiniz. Tetra ht ler tam batabiliyor. Bunu yatay olarak tabandan birkaç cm yukarıda konumlandıracaksınız.

Foruma hoşgeldiniz.

Sadece lamba alın. Su derinliği 15 cm yükseliğe gelebiliyorsa tam batan model su ısıtıcı alıp tabana yatay konumlandırın.

Filtre gereksiz masraf olacaktır. Paludaryumun fazla bir ömrü olmayacak düz dikdörtgen akvaryuma geçeceksiniz.

Kaçış boşluğu olarak yukarıdan 4-5 cm kadar boşluk bırakıp su yüksekliği ve paludaryumun en boy ölçülerini yazın.

Geri