Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kıyamadığımdan sahiplendim

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
Kız arkadaşımın yiğenine (3 yaşında) hediye olarak kaplumbağa vermişler. Konuşurken işte dedim hediye olarak kaplumbağamı verilir diye herneyse hayvana plastik kapta resmen eziyet ediyorlarmış. Bilirsiniz ölüm fanusu günde biraz yem ne ısıtıcı ne güneş ışığı. E anne baba tutupta masraf yapıp akvaryum almaz.Amaçları çocuğa resmen canlı oyuncak vermek. Hiç anlamıyorum insanları ya. Hayvan hareket etmiyomuş. Dedim tabi etmez hayvan hayattan bıkmış ölümü bekliyo resmen. Kız arkadaşımda bana deyince bende dayanamadım hayvanın orda acı çekmesine dedim getir ben yaza kadar bakarım düzgünce yazın ben akvaryumu falan değiştiricem benim ekipmanları ona veririz dedim. Çocuğada annesini görmeye gitti yazın gelcek dicekler :) herneyse benim sorum şu oldu ben zaten yaza kadar 45lt akvaryumum ve ekipmanlarım var 2 kaplumbağam var şimdi 3. sü gelecek yaza kadar bu idare edermi yani temmuza falan kadar 3 kaplumbağa 45 lt hepsi 3-4 cm arası. Yazın onlara işte 1 kaplumbağayla birlikte 45 lt akvaryum vercem bide ekipman falan ne diyosunuz ?

Cvp: kıyamadığımdan sahiplendim

Bence küçük olsalarda çok az 45 litre en azından bi 80 litre olsa daha iyi olabilir

temmuza kadar gitmez aytekin. hayvanlar dar alanda çatışmaya başlayacaklardır. bir de sen iyi bakıp sonra onlara vereceksin. iyi bakılmaz ise hayvan daha kötü duruma düşebilir. çocuk 10 yaşlarında olsa gene bakardı ama ailesi dediğin gibiyse iyi ilgilenmeyecekler. sorun burda. sonuçta 2015'e gelmeden yeni akvaryum almak durumunda kalacaklar. bunun olacağını da sanmıyorum. hayvanın sonu petshopa iade gibi görünüyor. bir de salmonella tehlikesi var. 3 yaşındaki çocuğa oyuncak alınır. hayvan değil. yazık.

sanırım arkadaşın daha iyi bakar. seninde kontrol etme olanağın olur. sen şimdiden onu iknaya başla derim.

Gercekten cok yetersiz..
Onlara bunu versenizde ne yazikki onlarda degistirmek zorunda kalacak en fazla kisa bir sure sonra ne yazikki

cem abi o hiç bakamaz okulu falan var ben ikinci öğretim oldgumdan evde bide kuzenim kalıyoruz ben olmadıgımda o ilgileniyor sağolsun. O zaman abi ben yol yakınken 400-500 litrelik bi akvaryuma geçim dicemde kredi kartına yüklendim borçları bitmeden geçemem oda en az 3 ay

o zaman geri hiç vermem fakat şu sorum var 1 kaplumbağaya 45 litre yetersizmi ?

bu akvaryum nasıl abi ?

yüksekliği çok 10 mm cam kalınlığı yetersiz gelir. en makul 12 mm en sağlam 14 mm olmalı. öğrenci evinde kalıyorsanız bir de bu ebatta bir akvaryumu eve götürmesi var. boş ağırlığı 100 kiloyu geçer.

45 litre su ise hayvanı 8 cm boya kadar götürür.

45 lt birde kullanım alanı değil akvaryum hacmi. Su daha da az. Bulduğun akvaryum ebatları güzel ama Cem in dediği gibi cam ince. Bendeki akvaryum gerçi en ve boyda daha büyük ama yükseklik 70 cm. Cam kalınlığı 15 mm.
Hangi şehirde isen akvaryum imalatçısı ile görüş. Bu ebatta akvaryum için profesyonel iş gerekir Aytekin.

Hayvanı kurtarman çok iyi ama malesef bunun sonu yok. Kıyamamışsın ama sen ve hayvanların sıkıntıya düşmeyin.

Emre abi istanbulda yımda önerebileceğin bi yer varmı

Emre abi istanbulda yımda önerebileceğin bi yer varmı

Ben cevapliyim zaten akvaryumlari ayni yere yaptiriyoruz
MAS akvaryum en iyi fiyat vereni oluyor genelde emre abinin konularindan gorebilirsiniz oda bende orda yaptirdik alvaryumlari
Beta akvaryum,Design akvaryum bunlara da fiyat sorulabilir

MAS kaplumbaga bahceleri konusunda en deneyimlisi ayni zamanda

Ali Sarp a katılıyorum. Beta akvaryuma Ali Sarp, Akvaryum dizayn merkezi ve Dizayn akvaryumla da ben görüştüm. Yüksek fiyat verdikleri gibi kuru alan gibi detaylarda muallakta kaldılar. MAS Benden önce bir tane daha çok eski bir üyeye yapmıştı. Ama benimki ile beraber üste kuru alan sistemlerinde işi çok geliştirdiler.
mailto:/forum/Konu-150x80x70h-840-lt-ve-diger-iki-akvaryumum.html
Bu sistemi onlar yaptı. Ali Sarp ınkinide aynı şekilde. Tabi aklında kalmasın diye gene diğerlerine sorup karşılaştır.

Tabi bu tip imalatçılar minimum senin verdiğin ölçülerdeki işlere bakıyor.

Daha kucuk olculer yapsalarda fiyat ona gore buyuyor yani kucuk isle ugrasmak istemediklerinden tabi 50 litrelik akvaryumu kimse yapmaz
Yanliz beta 200 litre civari akvaryumlar yapip uygun fiyat veriyor tabi uste kuru alan isini kivirabilirler mi bilemem

takılın birbirinize gidin bakın. bizden yağlı müşterisi yok adamların forum üyelerine indirim yapsınlar. onlarda kazansın bizim grupta. şu anda kaplumbağa üstüne bilgisi olan başka imalatçı yok herhalde. bende ikameti istanbula mı alsam ne etsem. :smile:

Evet bencede :D hatta benim içinde rezervasyon yaptırın yakında 400lt akvaryum yaptıracak biri daha var, biraz fiyat ayarlaması yapsınlar :) Böyle bir durum olursa sayımızın artacağına inanıyorum :)

Ben konuştuğumda bana zaten senin yazdığın forumdan yada senin akvaryumu görüp gelenlere makul fiyat veriyorum dedi. Sağ olsun bunuda hem ben hem Ali Sarp anladık. Ben pek arada kalmak istemediğim için bunu bile dile getirmeyip kaplumbağa akvaryumunu iyi yaptıklarını ve fiyat politikalarını beğendiğimi yazdım hep.

Pazar günü yeni akvaryum için gideceğim. Bir aksilik olmazsa Ali Sarp ile beraber gideceğiz. Orada bu konuya değinirim. Şehir dışında ve yurt dışında çok büyük projeler yaptılar. Ufak sistemlerin şehir dışına gönderilme durumunuda hesaba katarsan çok avantajlı olmayabilir. Ama bu firma şu an en iyi kaplumbağa akvaryumunu yapanlar ona yaptıracağımda denilebilir. Şehir dışı konusuna değineyim.
Belki hatırlarsın Cem İzmir li Pınar vardı, melekondusu vardı kuru alan. Onun akvaryumunu yapan bu firma. Hatta benimkini yaparken tesadüfen öğrendim. İlk dinlenme alanlarını akvaryum camına yapıştırıyorlarmış, benimkini yaparken olmaz cama hiçbir stres yüklemeyelim diyip su içi sehpayı tasarladılar. Biraz ben biraz onlar iyi iş çıktı o anlamda. Kendilerini geliştirmeleri iyi.

evet benim yaptırdığım tay-mur ankarada hazır akvaryumda piyasaya hakim yine de akvaryum üstü kuru alan tasarımını benden görüp öğrendiler. isteyen için bayağı fikir oluştu elemanlarda.

Aynen abi bu pazar gidiyoruz

Sure konusunda yine sikintili yanliz teslim pazardi hafta icine atildi yine :)

Abi bir yorumda demistin bu konu mu hatirlayamiyorum gokhan forumun hassasiyetinin farkinda diye aynen katiliyorum
Banada birkac ornek gosterdi iste bize geldiginde yurtdisi ve baska illere ama bilmiyorum konusulsa canakkale ankara uygun bir fiyatl gonderirler tabi fiyat farki olur buarada yaptirmisken uzunluk 60 olsun diyelim enine buyutup 130*80*60 bir akvaryum yaptirsan hem 10 yada 12 milim yapacak hemde aradaki fark maksimum 300-400 lira olacak ben soyliyim

Birde fiyat konusu cidden farkediyor belki daha once calistik diye bilemiyorum ama simdi burda fiyat vermekte istemem aslinda da BETA akvaryumdan en az 2-3 bin lira farkettirdigini soyliyim ayrica kaplumbaga bahcesinde MAS akvaryumun ustune yok yani baska yapan yok sanirim dedigin gibi cem abi

Senin yeni akvaryumuda MAS a yaptirirsin belki cem abi belli mi olur
Tabi artik emre abiyle MAS tan komisyonumuzu alicaz yok oyle bedavaya :D

bu misafirleri bir yere şutlayamazsam işin sonu bana masraf olacak. alisarp akvaryumun beklemesi daha iyi ne kadar beklerse siliconlar o kadar sağlamlaşır. ben bir ay bekletmiştim. taşırken esner bir şey olur diye. sağsalim gelsinde biraz geç olsun.

Orasi oyle tabi sakasina diyorum zaten
Abi onlari sahibinin alacagi yok bence hem senden iyi sahibi mi olacak ?
Bugun siliconla yapirstirma islerini hallediyim dedim ciksin diye sallarken alti dustu silikonun ordan elimle aldim falan eli berbat yapiyor kac saat cikmadi

Bide seninkinde kayit kusak vardi benim buyukte de kucuktede yok mesela abi yapilacak
Suankinde var bitek

bende kayıt var üstteki kayıtları alüminyum ile kaplama yaptırdım. kuşak koydurmadım özellikle. akvaryum üstü cam kuru alan nereye gelecek belli değil bu seferde kuru alandan kısıtlamaya gideceksin o da olmuyor. rampa kuşak çakışması.

eline değdiği anda peçete ile siliconu silebildiğin kadar sil. başka türlü çıkmıyor. sildikten sonra cif ile elini olabildiğince iyi yıka kalanı zaman içinde gider. kokusu ayrı dert ele bulaşması ayrı dert.

Aynen baya kotu birsey butun tuvalete bulasti ne ugrastim bi ben bilirim bide salliyom derken alt cikti abi ya var mi boyle sanssizlik ?
Anladim abi benim kayitlarda da aliminyum var yanliz benim kuru alanda seyyar ama kusagin ustune geliyor zaten neden sikinti yaratsin ki abi ? Zaten seyyar diyoruz ama okadar agirki oyle kaldirilacak sey degil ya
Kayit kusak goruntuyu bozdugu icin bu yenilerde istemedim buyuge paslanmaz demirden profil olacak

Bide simdi lens cikarmam lazim insallah bi sorun olmaz

Geri