Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kıyamadığımdan sahiplendim

Cvp: kıyamadığımdan sahiplendim

ameliyat eldiveni varsa onu kullan lensi ziyan edersin.

bende rampa ve altındaki cam desteği ayarlamam zor olacaktı şu haliyle bile akvaryumun rampa dahil %60'ını kapladı.

Aynen bendede o durum var ve sikintili 95 cm oluyor kuru alan arti rampa akvaryumun 4te3 unden az fazlasini kapliyor yani bide benim arkadan erisimim yok temizlikte nasil zorlaniyorum dusun abi hayvanlar zaten masallah elimi yer :)

Ben okuyana kadar coktan yapmistim abi zaten eldivenlede cikartamazdim neyse iyi geceler

Cem in akvaryum uzunluğu sanırım 100 cm boydaydı bu sebeple kuşağı nereye koyarsan koy bir yerden önden rampaya yada arkadan esteğe yaklaşacak. Bizimkiler daha uzun olduğu için 2 kuşak yapabildi. Senin kuru alan çakılların büyüklüğünden ağırlaşmıştır, benim kuru alanda ebatların büyüklüğü ve cam kalınlığından. Cem inki şu an daha hafiftir.

Gökhan da eşide bizim bakış açımızı biliyor. Hatta buradaki durumu az çok farkettikleri için dediğim gibi kaplumbağa akvaryumlarını öyle basit geçiştirmiyor. Sonuçta ekmek kapıları ve eskiye nazaran çok hayvan hayatta kalıp büyüyecek. Bende de olmuştu ama ufak gecikmeler sorun değil, o kadar olur. İyi yapsınlar aceleye gelmesin daha iyi.

Cem, artık sendekiler misafirlikten çıktı. Hem sanırım içlerinde dişide var. Artık eve daha büyük bir sistem yapıp bunu yazlığa götürme zamanı geldi bence :)

Bende bir kusak var yanliz abi

Sende boyle 150 cm lik bi sistem kursan cok iyi olur cidden cem abi iki disi iki erkek mi var ?

iki erkek bir dişi de sonuncu sütü bozuğun daha ne olduğu belli değil ortada geziyor. birine okutamazsam. evlenip diğer eve geçtiğimde büyük akvaryuma geçerim. şu anda bu evde koyacak yerim yok.

Geri