Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kızım öldü :'(

ş.güney

Bronz 5 Üye
Bu sabah yem vermek için baktığımda hiç hareket etmediğini gördüm. Filtre ve akvaryumun zemini arasında sıkışmış gibi bir hali vardı. Hemen onu oradan çıkardım ama çok geçti. Zaten hasta gibiydi, yemek yemiyor veya yüzmüyordu; neredeyse hep uyuyordu. Çok üzülmüştüm veterinere götürecektim ancak son günlerde gayet iyiydi. Ölümü ani oldu benim için. Hala ağlıyorum. :'( Sizce dayanamadı da mı öldü? Ölmek mi istemişti? Gerçi filtrenin altında uyuduğu da oluyordu.. :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Hasta ise dayanamamıştır. Filtre aşağı kaymış ve sıkıştırmış olabilir mi? Acaba uyku halinde mi? Çıkardığınızda kolları ve başı sarkıyor muydu yada kaskatı kesilmiş miydi?

Cvp: Kızım öldü :'(

öncelikle başın sağolsun. kaplumbağaların bir çoğu hastalığa bağlı olarak su içindeyse boğularak ölür. sağlıklı bir kaplumbağa filtre altına sıkışsa kendini bir şekilde kurtarır ama halsiz ve hasta demişsin. çıkamadıysa o sebeplede ölmüş olabilir. forumda hastalıkla ilgili bilgi vermiş miydin, hatırlamıyorum. belki çözüm bulabilirdik.

Evet;kolları sarkıyordu.Hayır;hasta olunca foruma başvurmamıştım. Ayıca ilginize teşekkürler.
:(

başınız sağolsun

başınız sağlsun

Geri