Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kol ve bacak oyuk kısımlarındaki pembelik

El sallama her daim olacak suya insin göz içi iltihap ya da pislikler varsa açtığında akar.

Geçti dediğiniz resimde aslında orda küçük peteşial kanamalar var gibi insanlarda uzun süre protein ağır beslenmede gut denilen rahatsızlık olur pembe - kırmızı iltihap görünümü gibi ağrılı lezyon yapar... Sizdede istirahat ve yemleme olmadan bu görünüm var diyosunuz .... Ayrıca sarkma görünümü hemanjiom olabilir.... Ben insan doktoruyum ama nuh etemel anamnezle bunlar var gibi ... Bence bi veterinere göstersen iyi olabilir.... Dışkılaması tam siyah mı ? Travma hikayesi var mı... Kaplumbağa anatomisinde orda boşluklar var.... Pozisyonla nasıl etkileniyor ??? Bunları kombine edip bi cevap vermek lazım

Koyu kahverengi gibi.Diskisinda degisme yok.

Foto kirmizimsi ve yara gibi cikmis ama pembeydi ve deri gibi,hicbir farki yoktu goruntude.

Veterinere ayni nedenden goturmustum ve yuzememeye bagli pisik benzeri birsey olustugunu soylemisti.Antiseptik olmadigini soylemisti.

Travma ve pozisyondan kastinizi da anlayamadim.

Yalnizca 1 metreye yakin mesafeden eskiden dusmuslugu var.Ancak cok cok uzun yillardir, bir olaganustu durum yok.

16 yasinda.

Bilincsiz beslenmeden dolayi kabukta deformasyon ve kendisinde obezlik var.

Bu pembelik bir defa hortladi, tum arka bacagi ve oyuk kismi sardi, panikle herkese gonderdim ama ertesi gun yemyesildi.Ben bu isi hic anlamadim..

Merhaba.. Kaplumbaganin durumu nedir şu anda? Tekrar pembelik yaşadınız mı?

Geri