Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kucuk kaplumbagam sanirim öluyor

Beril

Bronz 5 Üye
Kaplumbagam uzun suredir yemek yemiyor. Ve daha cok kucuk. Surekli uyuyor gozlerini ben sudan cikarmadikca acmiyor. Cok fazla zayifladi. Butun ugraslarima ragmen hic bir yemi yemedi. Ne yapabilirm? Gorunurde hic bir problemi yok.

Bu arada kaplumbagama cam pladariumda bakiyorum. İsiticisi kara alani ve kara alan icin isitici da mevcut. 2 tane kaplumbagam var digerinin istahi gayet yerinde. Yem olarak sera raffy p , karides, stick yemler yosun hersey var hic birini yemiyor

Cvp: Kucuk kaplumbagam sanirim öluyor

gözlerinde şişlik var mı? veya esner gibi ağzını açıp kafasını öne doğru atıyor mu ? ve aldığınızdan beri ne kadar zaman geçti.

Diğer kaplumbağa ile bir sorunu var mı? Kavga yada başkınlık hareketleri gibi. Gezerken kuyruğunu kısıyor mu? Stres te yem yememe sebebi olabilir. Cem' in hastalık işaretlerine ilave bunlarıda gözlemleyin.
Ayrıca uzun süredir yem yemiyorsa vitamin takviyesi gerekir. Akvaryumdan alıp ağzına damlatmalısınız. Vücut direnci kırılmasın.

Gozlerinde sanki hafif bir kizariklik var ama cok az. Az once gozune fucithalmic surdum. Elimde lambanin altinda tutuyordum usumesin diye boyle vik diye bir ses cikardi. Akciger enfeksiyonu mh acaba diye supheleniyorum ama yuzusunde hic bir problem yok. Suya geri koydugumda birden irkilip ellerini kafasini iceri cekiyor kuyruguyla alakali bir problem var sanirm kabiz. Ben her hastaligi teker teker okudum hic birinin belirtisi yok.

Diger kaplumbagayla hic bir problemleri yok. Hatta kucuk olan hep onun uzerinde uyurdu. Alali 3-4 ay oldu son 1 aydir bu sekilde

elinizle sakın tutmayın, bırakın kendisi ısınsın. yoksa hayvanı fazla sıcaktan yakarsınız. fazla ısındı mı kendisini ışıktan uzaklaştırır veya suya girerek serinler. suya girmek istemiyorsa zorlamayın. yavru olduğu için bırakın kendi alışsın. zaten bir hastalık durumu varsa girmek istemez ve sürekli kuru alanda kalmak ister. bu arada akvaryum içinde tedirgin edecek bir malzeme veya camda poster gibi birşey var mı. ondan dolayı da ürkerler. ve sürekli başında durusanız sizden de.

Urkme yok bir rahatsizligi var ama bulamiyorum

Uzun zamandır bu şekildeyse bir veterinere gösterin. Uzman görüşü daha önemli.

mutlaka veterinere zaman ayırın ben okulu asmadım ve kaplumbağam öldü. lütfen veterinere gidin ve tedavisine başlayın bu küçük hayvanlarda bir canlı olduğu için ve bağlandığımız için çok üzüntü yaşıyoruz. ben kaplumbağam için üç gün okulu assam yaşardı.kendimi çok suçluyorum.

Geri