Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kulak hastalıkları

Gülizar

Bronz 3 Üye
Merhabalar cem bey kaplumbağamin kulağı şişmişti iki ay önce konuştuk fakat düzelme yerine daha kötü oldu yaklaşık dört tane genta damla bitti ama düzelmedi ne yapabilirim artık gözüne de bulaştı yemek te yemiyor elimden geleni yapıyorum ama çaresiz kaldım IMG_20240303_113434.jpgIMG_20240303_113516.jpgIMG_20240303_113551.jpg

Genta uygulamasını ne oranda önermiştim?

Isıtma lambası ve su ısıtıcı vardı değil mi?

Hangi şehirdesiniz?

Genta uygulamasını ne oranda önermiştim?

Isıtma lambası ve su ısıtıcı vardı değil mi?

Hangi şehirdesiniz?
Sabah akşam dört damla ve ilk yemine de iki damla diye mümkünse ağzına damlat demistiniz hepsini de yapıyorum

Herşeyi tamam önceden akvaryumdaydi fakat bikac kez kaçtığı için dar olabilecegini düşündüm bir aydır bu şekilde bir ortam oluşturdum kacamasin diye ve yeri daha geniş suyuna metilen mavisi damlatiyorum her pislediginde vakumla alıyorum ki içinde kalmasın düzenli suyunun bir kısmını alıp yenisini takviye ediyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20240303_155632.jpg
    IMG_20240303_155632.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
Kil kapları ve kabukları çıkarın.

İlacı ağzına yada ilk yemine sabah akşam 5 damla damlatın kulağa damlatmayın. 1 ay bu şekilde devam edin. Sonuçta bir değişim olmazsa yada ilerlerse cerrahi müdahale gerekecek.

İltihabın sarılığı da gözükmüyor. Ama şişlik büyük.

Bulunduğunuz şehir uzak olsa bile oradaki veteriner hekimler egzotik hayvanlar konusunda uzman değildirler. Yakın şehir üniversitelerinde veterinerlik fakültesinde egzotik hayvan eğitimi veriliyor ise oralara gitmek gerekecek.

Dediğim şekilde devam edelim sonucu görelim. 2. Hafta bilgi verin.

Sabah akşam dört damla ve ilk yemine de iki damla diye mümkünse ağzına damlat demistiniz hepsini de yapıyorum
Şırnak sehrindeyim veteriner yok yakın illerde olacağını bilsem götürürüm
Kil kapları ve kabukları çıkarın.

İlacı ağzına yada ilk yemine sabah akşam 5 damla damlatın kulağa damlatmayın. 1 ay bu şekilde devam edin. Sonuçta bir değişim olmazsa yada ilerlerse cerrahi müdahale gerekecek.

İltihabın sarılığı da gözükmüyor. Ama şişlik büyük.

Bulunduğunuz şehir uzak olsa bile oradaki veteriner hekimler egzotik hayvanlar konusunda uzman değildirler. Yakın şehir üniversitelerinde veterinerlik fakültesinde egzotik hayvan eğitimi veriliyor ise oralara gitmek gerekecek.

Dediğim şekilde devam edelim sonucu görelim. 2. Hafta bilgi verin.
Olur öyle yaparım inşallah düzelir teşekkür ederim

Durumuna bakalım gerekirse başka antibiyotiğe geçeriz.

Başka antibiyotige geçeriz demistiniz artık karar sizin cevap bekliycem sizden ona göre hareket ederim

Geçmiş olsun zaten veteriner anlamaz fakülteye götürmeniz gerek

Geri