Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kulak iltihabı

Cvp: kulak iltihabı

Rica ederim istersen yem falan da siparis ver daha uyguna gelir

Yemleri herşeyi hazır n11 den almıştım hepsini bu dediğiniz ürünüde n11 de buldum sepete attım direk.

Herkes tuturduğuna 20-25 tl'ye satan petshop var.

Abi silis kumun kilosunu 5 ten aldım desem unutmuştum onu söylemeyi 5 lira diyor utanmaz herif acelem vardi aldım mecbur bende 2 hafta once.

Hiç unutmam 25 liralik bitki alicaktim heriften bana kaplumbağa hakkinda birseyler soyleyip durdu yok oyle beslenmez boyle beslenir falan yani kaplumbagayi öldürmek için gerekli herşeyi söyledi :) sonra bitki kaynadi orda parada kazanamadi.. Yani o kadar bos konusuyorlar ki kendileri bile saticaklari urunu unutuyor.

Çok vermişsin. En pahalı veren dahi 3 tl'yi geçmez.

Petshoplar hayvanı ticari mal olarak görüyorlar. Sistem al götür öldür gel gene al üstüne. Tabi bir kısım petshopu tenzi ediyorum. Hepsi böyle değil.

Haklısın abi. %7-8'i gerçekten bilgili petshoplar diyebiliriz. Keşke hepsi öyle olsa.. Tabiki ekmek parası her işe saygı duymak lazım ama allahın verdiği cana eziyetle kazanılcaksa, o ekmek kursaktan biraz zor geçer.

Tamam dediginiz ilac tedavisi ne başlıyacağım. Akvaryum suyunu 10 gunde bir degistiriyorum. Damacana suyuyla cesme suyunu yari yariya karistirip filtre ve isitici batacak kadar koyuyorum . akvaryum 35x25 . dibinde deniz kenarinden topladigim orta büyüklükte taşlar var. Bi yerden sonra istedigim kadar temizliyim küçük yosunlanmalari önleyemiyorum. Bi ara sirkeyle bile temizleyip iyice duruladim.alt üst fotosunu gonderebilirmisin demistiniz.

Ekli dosyalar

• 20160227_173206-1.jpg
    20160227_173206-1.jpg
    519.5 KB · Görüntüleme: 179
  • 20160227_173150-1.jpg
    20160227_173150-1.jpg
    604 KB · Görüntüleme: 196
Suyu temiz olacak metilen mavisi alıp her gün iki damla damlat. Çok mavide olmasın. Tabandaki taşları çıkar. Bunlar aralarına kir alıp zararlı bakteri üretir. Kulak enfeksiyonunun sebebi bu. Bu akvaryum için 3 günde bir suyu yenile. Yeni su emsal sıcaklıkta olsun.

Akvaryumu değiş en azından 80 litrelik bir akvaryum al. Yada direk ömürlüğe geçip tek kalemde bitir işi. Hayvanın yüzmesi lazım. Boycada yüksek olmalı su da derin. Hayvan o akvaryumda kıpırdayamaz bile. Kir yoğunluğuda yüksek olur. Hayvan sürekli idrar yapıyor ve o suyu içiyor. Amonyak zehirlenmesi riski altında. Bu alacağın akvaryuma uygun ısıtıcı kuru alan ısıtma lambası filtrede alacaksın.

Islak ve temiz bir diş fırçasına tuz döküp alt üst bağasını derisine değdirmeden fırçala sonra emsal sıcaklıktaki su ile durula. Bunu 3 gün sonra bir kez daha yap.

Eczaneden bir de devit damla al haftada bir, bir yemine bir damla damlatıp ver. Haftada bir kezde kabuğunu peçete ile silip kabuğuna sür. Kuru bir yerde 30 derece ısı vuracak kadar lambayı üstüne tutup 10 dakika kadar beklet sonra kalanı peçete ile kurulayıp akvaryuma al.

Tamam cem bey anladim.kabuguna devit uyguladim bir mubbet. Devam edicem dediginiz gibi. Ayrica kulagindaki şişlik için Antibiyotik gibi birsey demistiniz yeminin icine koyun diye.onu hatirlayamadim

genta ya da gentagut damla sabah akşam bir yemine 3 damla damlatıp ver. bu vereceğin yem ilk yem olsun. normal yemi verirsen onun tadını aldığı için ilaçlı olanı yemez.

2.sayfada resim göndermiştim. Kaplumbağanın kulağında iltihap olabilir diye. Belki forum kullanıcılarına faydası olur diye gelişmeleri tekrar yazıyım dedim. Olaydan sonra veterinere gittim. Bana kulak iltihabı olabileceğini söyledi. Güçlü bir antibiyotik yazdi. Kullandim gecmedi. Tekrar veterinere gittim. Dediki muhtemelen bu tümör dedi. Bunu alabilirim ama hayvanin ameliyattan sonra ölme riski var dedi. Bu tümörle ömrünün sonuna kadar yaşayabilir dedi. Olayın üzerinden çok uzun zaman geçti. Bizim şakir tümörüyle mutlu mesut yaşamaya devam ediyor. Hiç bir sıkıntısı yok. Faydalı bilgi olucağını düşündüğüm için yazdım. Tüm kaplumbagaseverlere selamlar.

Fıratın izmirde gittiği hekim bu konuda tecrübeli. Her hekim cerrahi müdahale yapamıyor.

Uva+uvb kompakt ampul al. Radyasyon verdiği için ve tümör olduğunu varsayarsak fayda sağlayabilir.

Geri