Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kum Temizliği ?

Cvp: Kum Temizliği ?

Nasıl olabilir ki hemen? Beklemek gerek :)

birazcık daha yıkayıp sonra sıcaksu ile 30 dk bekletip tekrar su ile yıkayınca hala kalırmı ? zaten şuanda açık sarınında açığı yani kumları görebiliyorum

Arkadaşlar peki akvaryuma kumu yarın ekiyeceğim bugün akvaryumu kursam yarın eklesem bir sorun olurmu ?

Yahu kafana göre temizle dostum sen ne kadar yıkarsan yıka gene o sarımsı bulanıklık olur zamanla dibe çöker. Ben aldığım kumu yıkamadım kaynar suda beklettim suyunu süzüp kullandım. Su doldurduktan sonra filtreyi açtım 5-10dk aralıklarla karıştırdım kumu 1saat sonra filtreyi temizledim. 1hafta sonra o sarımsı renk tekrar oluşmuştu. Bi dip çekimi yaptım ve %30 su değişimi yaptım. Akvaryumun kendi içinde filtreyi yıkadım ve 2.hafta doldu bugün su cam gibi

Kumu koydum arkadaşlar hemde çok kolay bir yöntemle ilk önce kumu pet şişeye dolduruyoruz tamamen değil 2 cm boşluk kalsın sonra akvaryuma dik çekilde yerleştiriyoruz pet şişeden kabarcıklar çıkıyor içine su doluyor 2 cm boşluk kalınca hemen ters çevirip kumu döküyoruz farkediyoruzki tüm pislikler pet şişenin üstünde duruyor hemen kum bitince hemen çıkarın böylece pislikler pet şişede kalacak :) videosuda var gerçekten işe yarıyor http://www.youtube.com/watch?v=d-XB0bwtZh8
ben hepsini döktüm çok az bi bulanıklık oldu oda düzelecek tahminen.

Geri