Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ANTALYA MERKEZ ÜCRETSİZ SU KAPLUMBAĞASI SAHİPLENDİRME-KAP, YEM HEDİYE

Solerya

Yeni Üye
Seyahat halinde olduğumuz için uzun yıllar baktığımız su kaplumbağamızı maalesef sahiplendirmek durumunda kalmış bulunmaktayız. Antalya içi tercihen Muratpaşa-Lara taraflarından su kaplumbağası ücretsiz olarak sahiplendirilecektir. Yanında şu an yaşadığı kap ve bir miktar yem de ücretsiz olarak verilecektir. Tahminin olarak 11-12 yaşında ve kabuk uzunluğu 20 cm civarıdır. Büyük bir kaplumbağa. İlgilenenler için duyurulur.

Oğlum çok istiyor ama gelip boyutunu görmek istiyoruz eğer bakamayacağımız kadar büyükse alamayız bir heves için yazık olmasın diye

Yok bu dedikleriniz bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum ben kabında yemiyle besleriz diye düşünmüştüm

O yüzden lütfen gerekli ortamı sağlamadan kaplumbağa beslemeyin.

Foruma hoşgeldiniz. Bu konuyu inceleyin. Kaplumbağa besleme pahalı bir hobidir.

Ben çok büyük bir kapta besliyorum. Tırmanıp güneşlenebileceği taşlarda var kabında. Ekstradan bir ekipmanım yok. Antalya'da yaşadığım için lamba vs tarzı şeylere ihtiyaç duymadım. Kış ayları hariç sürekli balkonda tutuyorum. Günün belli saatlerinde güneşlenebiliyor. 11 senede hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Haklısınız teşekkür ederim ben kaplımbağa beslemenin bu kadar kapsamlı olduğunu bilmiyordum
Bence çok kapsamlı değil. Dediğim gibi 11 senedir bakıyorum. Ekstra ekipman vs satın almadım. Şu ana kadar gayet sağlıklı bir şekilde büyüdü kocaman oldu. Büyük kaplumbağanın dezavantajı yaşam alanının büyük olması ve temizlemesinin zor olması. Her temizlikten sonra yaşlaşık 20 lt civarı temiz su kullanıyorum. Ayrıca büyüdüğü için temizlik sırasında rahat durması zor oluyor. Seyahatlerde sürekli kabını da taşımak zorunda kalıyorsunuz. Küçük kaplumbağaya göre artısı bence yaşama şansının daha fazla olması.

Bence çok kapsamlı değil. Dediğim gibi 11 senedir bakıyorum. Ekstra ekipman vs satın almadım. Şu ana kadar gayet sağlıklı bir şekilde büyüdü kocaman oldu. Büyük kaplumbağanın dezavantajı yaşam alanının büyük olması ve temizlemesinin zor olması. Her temizlikten sonra yaşlaşık 20 lt civarı temiz su kullanıyorum. Ayrıca büyüdüğü için temizlik sırasında rahat durması zor oluyor. Seyahatlerde sürekli kabını da taşımak zorunda kalıyorsunuz. Küçük kaplumbağaya göre artısı bence yaşama şansının daha fazla olması.
Anladım teşekkür ederim ilginiz için benimde 7 yaşındaki oğlum uzun zamandır istiyor bende antalyaya malatya'dan yeni tayin oldum malum malatyanın durumundan dolayı bulamadım burda niyetlendik ama çok çevremiz yok oğlum için küçük olması sevmesi kabullenmesi açısından daha iyi diye yavru olsun istedim ama yukarıda anlatılan kadar kapsamlı ortamım yok belki sağlayamam o ortamı ondan dolayı da sırf heves olsun diye hayvana yazık etmiyeyim dedim genese teşekkür ederim

Seyahat halinde olduğumuz için uzun yıllar baktığımız su kaplumbağamızı maalesef sahiplendirmek durumunda kalmış bulunmaktayız. Antalya içi tercihen Muratpaşa-Lara taraflarından su kaplumbağası ücretsiz olarak sahiplendirilecektir. Yanında şu an yaşadığı kap ve bir miktar yem de ücretsiz olarak verilecektir. Tahminin olarak 11-12 yaşında ve kabuk uzunluğu 20 cm civarıdır. Büyük bir kaplumbağa. İlgilenenler için duyurulur.
Merhaba, biz almak istiyoruz, Konyaaltı nda yaşıyoruz,

Ben çok büyük bir kapta besliyorum. Tırmanıp güneşlenebileceği taşlarda var kabında. Ekstradan bir ekipmanım yok. Antalya'da yaşadığım için lamba vs tarzı şeylere ihtiyaç duymadım. Kış ayları hariç sürekli balkonda tutuyorum. Günün belli saatlerinde güneşlenebiliyor. 11 senede hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Dogru şekilde bakmiyorsunuz kaplumbağa dayanıklı hayvandır ölmemiş olması doğru baktığınız anlamına gelmez.

Balkona çıkarmıyoruz özellikle kışın esintiden üşütebilirler.

Büyük yuzme alanı, kuru alan, su ısıtıcı, ısıtma lambasi almayacaksanız sahiplenmeyin.

Yönteminiz kesinlikle yanlış ben sorun yaşamadım bu doğru yöntem demek insanları yanlış yönlendirir dediğim ekipmanlar kesinlikle olmalı.

Geri