Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanda boyle birşeye rastladım

Dışkıdan ziyade kusmuk yada balgama benziyor. Kusmuğa benzemesi tam sindirilmemiş gibi durmasından. Hayvanda akciğer enfeksiyonu yok ise yada nefes alıp verirken hırıltı duymadıysan balgam değil.

Çok yem vermiş olabilir misin ? Yağ depolama meyiliyle doyma noktaları yüksektir. Tıka basa yiyip şiştiğinde çıkartır. Sonra suda kusmuşsa tutar bir daha yer.

Kuru alanda da ısıtma lambası altında keyifli vakit geçiriyorsa inmeye üşenir. Bazen suya yetişemez ve oraya bırakır.

Diğer sebep güneş çarpması etkisi. Yoğun ısıya yada uvb ampulden yoğun radyasyon alırsa baş dönmesi tarzı bir durum olabilir ama bu sık görülen bir durum değil. Yetişkinler böyle durumda kafayı kabuğa sokar.

Akciğer enfeksiyonu 2 ay önce flan olmuştu veteriner e gittik iyileşti ,hırıltı hiç duymadım belki çok yem yemiş olabilir 1 ay önce yeni kaplumbaga sahiplenmistim ,dün ve bugün ilk defa birlikte yemek yemeye başladılar ama belki küçük olan diyerininkinden yiyodu evet suda da gördüm böyle beyaz yüzeyde duruyordu diskidir dedim aldım ,uvb lamba şu anlık yok ,yetişkin değil ve kuru alanda kafasını kabuğuna sokuyor evet

Bu iltihaba daha çok benziyor. Akciğer enfeksiyonunda kurtulmanın son noktasında son bir iltihap atar ve ciğerler temizlenir. Hayvan ciğerlerinde son kalan varsa atmış muhtemel. Ama hayvan küçük diyorsun bu da düşündürüyor. İltihap biraz fazla büyük. 10 cm kabuk boylarında olsa normal kütlede derdim. Bunun ciğerlerinde olduğunu varsayarsak hayvanın nefes alırken zorlanması lazımdı.

Yok hiçbir sıkıntısı hırıltı da yok kabuk boyu yaklaşık 6 cm ama hastalığını geçireli baya oldu daha önceden atmasi gerekmiyordu bu iltihabı biraz geç olmuş gibi bana ishal gibi geldi ama siz daha iyi bilirsiniz

Dışkıyla alakası yok. Şeffaf. Buna en yakın yiyecek dondurulmuş karides ama şekil iltihaba daha çok benziyor.

Hayvanda fiziksel bir arıza yoksa gerek yok.

Hafta sonu da dahil takip et yüzmede eğiklik ayakları kullanmada sorun var mı bakarsın. Sıcaklığa bağlı halsizlikte olabilir.

Geri