Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanı kullanmıyor

Evet güzelmiş. 220 şebekeye uyumlusu da var. Kargoda cam kırılma riski de yok. Fiyatı da gayet uygun. Kendinden çanaklı yapısı var bu doğrudan göz teması kurmamızı engeller, göz almaz.

Aydınlatma bölümünde konu açıp yazın arkadaşlarda faydalansın.

Evet güzelmiş. 220 şebekeye uyumlusu da var. Kargoda cam kırılma riski de yok. Fiyatı da gayet uygun. Kendinden çanaklı yapısı var bu doğrudan göz teması kurmamızı engeller, göz almaz.

Aydınlatma bölümünde konu açıp yazın arkadaşlarda faydalansın.
Hocam ben sipariş edeceğim gelince test edeceğim. Öyle incelememi yazsam daha iyi olur henüz kullanmadim. Test etmek icin beyaz ışık ledini kapatıp lambayı fosfor kaplamaya tutacağım. Fosfor kaplama parliyorsa uv lamba demektir. Mavi mor yada daha yuksek enerjili uv ışınlar fosfor kaplamayi uyarıp parlamasina sebep olur. Ama uvb ölçümü için uvb ölçer lazim fiyatlari pahalı olmasa alacaktım.

Tamam bilgi verirsiniz.
Tamam hocam. Keşke bu uvbler türkiye de üretilse üretimi basit aslında bildiğimiz florasan ampul. Florasan ampuller uva uvb uvc ışık üretiyor camdaki beyaz fosfor kaplama uv ışığı beyaz ışığa dönüştürüyor. Uvb florasanlarda kaplama özel ayarlanıyor uvc yi engelleyecek uvb ve uva geçirecek şekilde. Uvb nin geçtiği kaplamadan uva da geçer dalga boyu daha uzun olduğu için. Uvb lambalar hem uvb hem uva oluyor aslında.
Kaplamasız şeffaf florasanları uvc diye satıyorlar dezenfekte işlemleri için kullanılıyor. Ama uvc insan ve hayvan için zararlıdır cilt kanseri doku hasarı vs gibi sorunlara neden olur.

Uvc öldürücü ışınımdır. Sadece filtrelerde kullanılıyor. Kuyu, çeşme suyu gibi sterilize edilmemiş ve biolojik oluşumların olabileceği sularda. Akvaryum için olanları da var. Dış filtre içinde hazır yada bağımsız olarak su çıkış hortumuna takılıyor.

Hulk'un yediği gamma ışını kısaca. Güneşe çıkartmak istemememin bir sebebi de bu, güneş uvc ışınımı da yayıyor.

Ha ha! Açık camda uvc diye mi satıyorlar. Üçkağıtçılıkta sınır tanımıyoruz.

Bizimkiler az maliyet bol kazancı sever. Argeye girmezler. Dışardan üretim için patent hakkını ödemeleri lazım. Bir de alıcısı sınırlı.

Bizimkiler piyasadan kalkmış ürünlerin haklarını ucuza alıp üretir. Klasik akkor ampul gibi.

Uvc öldürücü ışınımdır. Sadece filtrelerde kullanılıyor. Kuyu, çeşme suyu gibi sterilize edilmemiş ve biolojik oluşumların olabileceği sularda. Akvaryum için olanları da var. Dış filtre içinde hazır yada bağımsız olarak su çıkış hortumuna takılıyor.

Hulk'un yediği gamma ışını kısaca. Güneşe çıkartmak istemememin bir sebebi de bu, güneş uvc ışınımı da yayıyor.

Ha ha! Açık camda uvc diye mi satıyorlar. Üçkağıtçılıkta sınır tanımıyoruz.

Bizimkiler az maliyet bol kazancı sever. Argeye girmezler. Dışardan üretim için patent hakkını ödemeleri lazım. Bir de alıcısı sınırlı.

Bizimkiler piyasadan kalkmış ürünlerin haklarını ucuza alıp üretir. Klasik akkor ampul gibi.
Hocam güneş yüksek miktarda uvc üretir fakat uvc hava tabakasından geçemez bü yüzden dünyaya gelirken filtrelenir. Şeffaf cam florasanlar gerçekten uvc yayıyor zaten bilindik markalar osram philips vs uzerinde uvc ve dikkat uyarısı var. Ben dezenfekte işlemleri için almayı düşünüyorum. Aslında ışık yüksek enerji seviyesine ulaşmış elektronların enerjisini boşaltmasıyla yayılıyor. Akkor ampuller bunu ısı enerjisi ile florasan lamba plazma haline gelmiş civa gazı ile ledler ise yarı iletkenler kullanılarak elektronları yüksek enerji seviyesine çıkarabiliyor. Bu konuda en iyisi florasan lambadır içindeki civa plazması yüksek seviyede uv yayar. Şeffaf florasanın yaydığı uvc miktarı güneşten yeryüzüne gelen uvc ışığın kat kat fazlasıdır fakat herhangi bir engel ile uvc engellenebilir engellenmesi en kolay uv ışındır dalga boyundan dolayı.

Geri