Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kurulum nasıl olmuş?

hasanyldrim

Bronz 3 Üye
IMG20240501160345.jpg
IMG20240501155022.jpg
IMG20240501155026.jpg
img20240501160306-jpg.8143

Tabandan kum ve çakılları çıkarıp yerine sarı silis kum alın. Bu japonlar içinde iyi olur. Rahatça kumu ağızlarına alıp geveler ve tükürürler.

Su derecesi kaç?

Tamam, japonlar ısıdan rahatsız olmazsa 7 cm kabuk boyuna kadar bir arada durabilirler.

Tamam, japonlar ısıdan rahatsız olmazsa 7 cm kabuk boyuna kadar bir arada durabilirler.
Cem bey, bu durumda ben yerlerini ayarlayana kadar normal akvaryuma dinlenme rampası yaparak koyabilir miyim ? Akvaryumda 2 vatoz ve tiger dedikleri çizgili minikler var. Gerisi ben akvaryumu çözene kdr öldü ztn. Daha da balık almam

Balık yemleri farklı bölgelere ait içerik taşıyabilir ve bu içeriklerden birisi kaplumbağa için sakıncalı olabilir.

Akvaryum suyundan bir kaba alıp şimdilik orada besleseniz daha iyi olur.

Vatozlar büyükse hayvanın kabuğuna yapışıp yukarı hava almak için çıkmasını önleyebilir. Kaplumbağa büyüdüğünde vatozlara saldırırsa kemikli yapısı yüzünden hayvanın boğazına batabilir.

Balık yemleri farklı bölgelere ait içerik taşıyabilir ve bu içeriklerden birisi kaplumbağa için sakıncalı olabilir.

Akvaryum suyundan bir kaba alıp şimdilik orada besleseniz daha iyi olur.

Vatozlar büyükse hayvanın kabuğuna yapışıp yukarı hava almak için çıkmasını önleyebilir. Kaplumbağa büyüdüğünde vatozlara saldırırsa kemikli yapısı yüzünden hayvanın boğazına batabilir.
Ayrı kapta beslemeyi denedim ama. Hiç bir şekilde ayrı kapta yem yemiyo. Nasıl alıştırabilirim

Kaba koyduktan sonra uzaklaşın. Yarım saat içinde yemez ise mecbur akvaryumda besleyeceksiniz.

O zaman balık yemine dadanmayacak şekilde akvaryumda besleyin.

Geri