Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuyruğunu Kaşıyor???

cemoli12345

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar kaplumbagam durmadan kuyruğunda birsey varmışcasına kuyruğunu kaşıyor.anlmadım gitti.kur hareketidir diye düşündüm ama daha küçük kaplumbagalarım sizce ne olabilir???

cemoli12345' Alıntı:
arkadaşlar kaplumbagam durmadan kuyruğunda birsey varmışcasına kuyruğunu kaşıyor.anlmadım gitti.kur hareketidir diye düşündüm ama daha küçük kaplumbagalarım sizce ne olabilir???

Belki Diğer Kapluş Onu Kuyruğundan Yaralamıştır Ve Kuyruğu İyileştiği İçin Kaşınıyordur...Tıpkı Bizim Yaralarımızın Kaşınması Gibi.. :S

Kuyruğu kopabilir bence o yüzden kaşıyordur.

Edit alcatraz:Lütfen kelimeleri daha düzgün yazalım.

Kabuk ve deri degistirmeyse bence eski deriden kurtulma çabasidir.

birde kabuklarının aralarındaki o siyahlıklar daha koyulaştı acaba kabuk ve derimi degistiriyor...

bence o kaplumbağadan ümidi kesin gidici gibi gözüküyor gibi eğil bence kesin öyle bakın görüsünüz 1-2 aya ölecek o zamn paylaş bizimle cemoli12345 tamam gidici bence ben bu işlerde uzmanımdır emin ol

zaten kaplumbagalarım yemek yemiyordu zorzap yedirdim umarım dedginiz gibi olmaz çünkü onlara iyice baglanmdım... :(

çok üzüldüm ya neyse yaşayacaklar elbet 1-2 ay veya daha uzun veya daha kısa o kaplumbağaıza kalmış neyse onunla kalan hayatında iyi vakit geçirirsiniz.

Edit alcatraz:Lütfen kelimeleri daha düzgün kullanalım.

aralık-ocak kışın en soğuk ayları :( o ayları atlatırsak zaten sorun kalmaz ...

bilmiyorum siz bence havalar ısındı mı nisan gibi mayısta olabilir yaşadığınız yere bağlı alın sonra birazz büyür zaten kasıma kadar sonra soğuk derdi kalmaz ama ısıtıcı şart siz akvaryumda mı beliyorsunuz

Neden yanlis bilgi veriyorsunuz ..?? Bir kaplumbaga kuyrugunu kasiyorsa bu deri degistiriyor ve eski derisinden kurtulma çabasidir. Ölümü nerden getirdiniz akliniza burada yanlis bilgi veriyorsunuz hayret birsey.

malesef ve üzülerek söylüyorum plastik kapta :( ama ben MissSevda katılıom nerden cıkardınız :D ölümü ???

tamam görüşecez bide plastik kaptaysa derisini sürtmesi normal değil bence az ömri kalmış yanlış bilgi değil kesinklikle sevdacım doğru 1-2 aya göreceğiz kaplumbağanın durumunu

benim seninle hiç bir samimiyetim yok bu yüzden bana sevdacım diye hitap etmesen sevinirim. Ikincisi benim kaplumbağamda kuyruğunu deri soyulma sırasında karışırdı ve aylar sonra hatta 2 sene ve 2 ay sonra halen ayakta. Bunu nasıl açıklayacaksın acaba?

benım kaplumbağalarım akvaryumda bulunan ınce taşları bazen yıyolar ve bikaç defa denk geldım dışkılama esnasında o taşları çıkarmak için dediğinz gibi kaşımaya benzer bi hareket yapıolar ve netıcesınde patır kütür taşları düşürüolar=) bu tarz bişeyde olabılır..

Geri