Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuyruktan kan akıyo...

Cvp: kuyruktan kan akıyo...

uğur anüsten gelmiyor değil mi bu kan, yarayı net olarak görebiliyorsun değil mi ?

Yem zamanı olan kargaşada genelde ön ayak ve bacaklar ile boyun ısırmaları olur. Buda yem kapma kargaşasında genelde yanlışlıkla meydana gelir. Arkadan saldırıların tümü kötü niyetlidir. Bence saldırgan hayvan tek yaşamalı. Yada alan yetersizliği mi buna etken, buda değerlendirilmeli.
Geçmiş olsun. İlk müdahale için arkadaşlar tavyelerde bulunmuş. Yaralı hayvanı yeni ve steril suya koymak daha iyi olur.

cem' Alıntı:
uğur anüsten gelmiyor değil mi bu kan, yarayı net olarak görebiliyorsun değil mi ?

valla kuyruktan geliyo... ama dediğim gibi ikisininde kuyruğunda simetrik olarak aynı yerde ve aynı açıda yaralar... eğer anüsleri kuyruklarının kabuklarına yakın olan yerlerinde ise bilemiyorum... alt tarafta ikiside...

AEK' Alıntı:
Yem zamanı olan kargaşada genelde ön ayak ve bacaklar ile boyun ısırmaları olur. Buda yem kapma kargaşasında genelde yanlışlıkla meydana gelir. Arkadan saldırıların tümü kötü niyetlidir. Bence saldırgan hayvan tek yaşamalı. Yada alan yetersizliği mi buna etken, buda değerlendirilmeli.
Geçmiş olsun. İlk müdahale için arkadaşlar tavyelerde bulunmuş. Yaralı hayvanı yeni ve steril suya koymak daha iyi olur.

alan yetersizliğinden olacağını çok zannetmiyorum...akvaryum baya büyük... ama kuru alanları yetersiz olabilir...

Uğur kaç litre akvaryum 4 kaplumbağa ve su azsa stresten ötürü kavgalar olur

Anüs kuyruğun alt tarafında dışkı yaptıkları delik.
Saldırgan olan ayrılmalı bence. Koparırsa çok zor bir süreç olur.

anüs dikkatli baktığında yanlama görünür. şüphelendiğim bir şey yutupta zorlandığından kanama olmuş olabileceği miydi. akvaryumda sürtünüp yaralayabilecekleri bir şey var mı ? bu da seçenekler arasında. her ikisinin karşılıklı ısırması görülen bir durum değil. genelde baskın karakterin yapacağı şey. pardon 4 taneymiş o zaman birisi diğerlerine dalaşıyor.

anladığım kadarıyla kan anüsten gelmiş... çünkü diğer bir tanesinin de kuyruğuna bakabildim... oda aynı yerde... yani kuyrukta sıkıntı yok çok şükür... ama anüsten baya kan gelmiş... bu durum için ne yapmalıyım...
ben suya baticon damlattım... dordüne de baticon sürdüm şuan kuru bi fanusta ışık altındalar.... sabaha kadar böyle durmalarında bi sakınca var mı...

Isik altinda olmasa evet ama simdi sicaktan bunalabilirler yani sikinti var evet
Baticon suya damlatmak bir ise yaramaz zaten baticon kopma oldugu dusunulerek verildi simdi sindirimi kolaylastirsin diye marul ve devit 3 bir damla agiza damlatabilirsiniz

Akvaryum boyutlari nedir ?

uğur tabanda yiyebileceklerinden daha büyük taşlar var mı yada başka bir cisim midye kırığı gibi. veya akvaryumun resmini koyabilirsen sebebi bulabiliriz. kan taze olduğuna göre anüse yakın bir yerde tahribat olmuş. dışkılama kontrolü gerekecek. hayvanlar buna bağlı olarak kabız olmuş olabilirler. bunu kontrol imkanın yoksa hayvanların kuyruklarını tabana sürttüğünü de görebilirsin. dışkılama sorunu yaşayan hayvanlarda bu gözlenir.anüs bölgelerine sabah akşam baticon sürmeye devam et iltihap veya bakteri olması durumu sıkıntı verir.

deviti bir stick yeme bir damla damlatarak ver bir tanede ertesi gün. haftada ikiyi aşma.

hastanede çalıştığına göre bu tip durumlar için pomad önerisi alabilirsin ama suda çok çözülmeyen cinsinden bir şey olsun. hayvanların suyu içeceği ve gözlerini açacağını hesap ederek. pomadı sürdükten sonra kuru bir yerde bir müddet bekletip emiliminin sağlanması daha faydalı olur.

İş değişmiş. Konu ısırma değil tahriş gibi. Umarım sadece anüs bölgesidir. İç kanama olmamasını umuyorum.

arkadaşlar hepinizin ilgisine ve verdiğiniz cevaplara tek tek çok teşekkür ederim... iki gündür takip ediyorum bi sıkıntı yok gibi... ufak bi yanlışlıkla kuyruk yarası zannettik ama olsun yine oldukça fazla bi kan vardı... şuan için durum normal galiba... herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

hayvan iyi olsun o bize yeter uğur. istiridye kabuğu gibi bir şeyin üzereinden geçerken ufak kesilmiş olabilir. kanama geçtiğine göre sorun kalmamış bir de dışkı kontrolü işi garantiye alır. denk gelirsen rengini kontrol edersin.

İyi olmasına bende sevindim, geçmiş olsun.

Geri