Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Louisiana Kaplumbağa Çiftliği

Cvp: Louisiana Kaplumbağa Çiftliği

Bir de öyle davranan kişi veteriner.Çok kötü en azından biz kapluşları kurtarmışız.

Ben de açikçasi hayvanlara nazik davrandiklarini düşünmüyorum sonuçta üreticiler
Allah merhamet versin ne diyelim

davranışlar ayrı hayvanların kargolaması kötü küçücük meze kabında gönderim yapılıyor. dün çinde yaşayan arkadaşım gelmişti. sohbet sohbeti açarken konu kaplumbağalara geldi bir gün dere kenarında yürüken hali harap bir adamın birşeyler yaptığını görmüş. gitmiş bakmış kaplumbağaları topluyor. sormuş, adam lokantalara sattığını söylemiş çorbasını yapıyorlarmış. adamlar o kadar fakir ki ne bulsa yiyorlar dedi. akbaba çiftliği bile varmış. tavuk diye bana da yedirdiler dedi. sonradan öğrenmiş ne olduğunu. aklınıza ne gelirse bütün hayvanların üretim çiftlikleri var dedi.

Bu kadar büyük bir ticareti olan hayvanların elbette üretim çitlikleri olacaktır ama yapılan muamele ve paketlenme şekli hiçte hoş değil bana göre de.

Ticari kuruluşlarda özellikle küçük ebatlarda ve çok sayıdaki hayvanlara malesef yapılan muamele bu. Yaptırımlar eskiye göre iyi ama daha da iyi ve kontrolü ciddi olmalı.

Sözkonusu ülke çin olunca ben fakirliği sebep olarak da göremiyorum
Adamlar yakinda insanlari canli canli haşlayacaklar alenen artik
Ne yapacağnı şaşırmak artık bu..

İşin ilginç yanı, kameranın çekmesini bildiği halde hiç çekinmeden küçük hayvanlara o şekilde davranabiliyor. Yaptırım ciddi düzeyde iyi olsaydı en azından kamera karşısında gerçek kimliklerini gizleme gereği duyarlardı. Yazık.

Amerika böyle çin nasıldır siz tahmin edin. Muameleden ziyade asıl sorun taşıma sırasında oluyor. Pek çok kaplumbağa kargo sırasında telef oluyor.

Geçen hafta da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar da yetkililer,2 adet yetişkin çizgili kaplumbağanın geçişini durdurmuşlar.Amerika'ya gidecek uçakta şüpheli hareketler sergileyen bir turistin götürmeye çalıştığı koli incelendiğinde içinde, inşaat yapı malzemeleri (matkap,vida kutuları vb.) çıkmış.Malzemeleri çıkaran yetkililer kolinin en altında çorabın içine sokulmuş,2 adet 1 dişi 1 erkek yetişkin çizgili kaplumbağayla karşılaşmış.Çevre ve Orman Bakanlığı turist hakkında 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiş fakat diplomatik sorunlar nedeniyle para cezası ve 5 yıl yurt dışı yasağı ile kurtulmuş.
Sanırım sıradaki amaçları çiftliklerde çizgili kaplumbağa üretimi yapmak.Havalimanında ki yetkiler bu tip olaylara çözüm bulmalı diye düşünüyorum.Avustralya Havalimanının bu gibi durumlar için aldığı tedbirlere bi bakmaları gerekiyor.Avustralya'ya bu tedbirler sayesinde 10 yıldır hiçbir yabancı tür girememiş,hiçbir yerli türde dışarıya çıkartılamamış.Yakalanamaları durumunda ağır yaptırımlar söz konusu.

Geri