Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

maliyetsiz ısıtıcı koruyucu

orkide

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar uzun zamandr sizi takip ediyordum lakin bugün üye olmak kısmet oldu
benim kapluşum orkidem tam 9 yaşında haliyle bayağı büyüdü benim muzur o kadar ısıtıcı kırıp çatlattı ki sonunda bugün annemin bitki sarma tellerini görünce aklıma bir fikir geldi hemen ısıtıcımı 0na sardım benim ısıtıcım yan kullanılabilen ısıtıcılardan 0lduğu için daha çabuk kırıy0rdu umarım arkadaşlara yardımım dokunur :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

foruma hoş geldin yeşil teli söylüyorsun sanırım. bunu sararken aralıklı sarmalısın boşluksuz sararsan ısı suya randımanlı gitmez bir ikincisi üst yani termostat kısmının su ısısını sağlıklı algılaması için açıkta durması gerekli.bağlama noktaları arka cam tarafında olmalı yoksa ısırmaya çalışır bu da ağzını yaralamasına sebep olabilir. ve sökebilir.

ömürlük düzey akvaryuma geçersen veya hali hazırda varsa jbl protemp ısıtıcıyı öneririm. camı kalın quartz ve plastik koruması vardır. 1 metreye kadar tam batar.

Geri