Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mango kökü ve taş ?

hendrixster

Altın 5 Üye
Selamlar Dostlar ,

Akvaryumcularda çalışanlara nedense bir güvensizlik oldu bende , geçen öylesine gezerken mango kökleri çarptı gözüme ve bana boyutlarıne göre gayri ihtiyari uydurma fiyarlar söylediler :))) baya bi belli oluyordu :)

Şimdi bu mango köklerininin bir Ph dengesi yaptığını bayadır okudum ama satıcı arkadaş , bana şu konuda baya bir diretti , eğer mango kökü alacaksan taş ta alacaksın ki PH değerini dengelesin diye bu konuda pek bir güvenemedim ...Bu konudaki yorumlarınızı merak ederim..

Sevgiler..

O fazla ph değeri düşebilir diye kendince bir önlem düşünmüş ama kaplumbağa akvaryumlarında kısmi su değişimi daha sık olduğu için bu önleme gerek yok.

Cvp: mango kökü ve taş ?

Suyun ph değeri 7,0 ise asit ve baz oranı tam dengelidir ama bakteriler ve mantarlarda bu dengeli ph seviyelerinde çoğalırlar. Özellikle mantarlar düşük ph değerlerinde çok etkindir ve hastalıklara neden olur o yüzden akvaryum suyunun ph seviyesi dengede değil yüksel tutulmalı. Suyun ph değeri yükseldikçe bakteri ve mantarların üremesi yavaşlar. 11,5 ve daha yüksek ph değerinde hepsi ölür.

Mango kökünün sudaki ph değerine etkisi yok denecek kadar az. Suya bir tutam tuz atsan bile ph değerini mango kökünden daha çok etkiler. Ph seviyesini yüksek tutmanın en basit yolu kireçli şebeke suyu kullanmak. Kireç içerdiği kalsiyum hidroksit sayesinde suyu sertleştirip ph değerini yükseltir bu sayede özellikle mantarların yaşayamayacağı bir ortam oluşturur. Kireçli su kullanmak istemiyosan JBL nin ph yükseltici kimyasallarından kullanabilirsin. mailto:/pinfo.asp?pid=1964 bu sitede satılıyor

akvaryummumda mongo kökü var bir sorun olamaz kaplumbağan için iyi birşey

mango kökünde endişede demeyim. sıkıntı veren şey su oranına göre büyükse sarı renk salınımı başka birşey değil. onuda kısmi su değişimi veya eklemelerde azaltabilirsin.

Mango kesinlikle alin.Cunku hayvanlarin kabugu kasininca mango kokune kasittirmak isteyecek :) Ve sularini degistirdikten sonra kabuklarini ince tuylu,yumusak bir dis fircasiyla kabuklarini guzelce fircalayarak onlari pisliklerden arindirin ;)

Uygun filtrasyonu olan akvaryumda kabuklar kirlenmez ve hayvanlar boşuna akvaryumdan çıkartılıp strese sokacak bu hareketlere maruz bırakılmaz. Ben hiç kabuk fırçalamadım ve kirlenmiş kabuk görmedim.

Geri