Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mantar sorunu hakkında

Tekrar merhaba;veterinere gittik,sağolsun çok yardımcı oldu.rahatlamış bi şekilde döndük:)Daha önce burada konuştuğumuz gibi mantar olmadığını söyledi.Diğerinin bir darbesi ya da herhangi bir iltihaplanma olabileceğini söyledi.o bölgeyi cımbıza benzer bir aletle dikkatlice aldı,zaten kabuk bağlamış bir doku gibiydi öncesindede.Alttan ortaya çıkan hafif pembemsi derinin iyileşmeye başladığını,4-5 güne kadarda kendini yenilemesinin tamamlanacağını söyledi.Herhangi bir damla ya da merhem vermedi.Normal yaşam alanlarında devam etmelerini söyledi,yem yememesinide,hem boğazındaki iltihaplanmış kabuğun yarattğı gerginliğie hemde diğeriyle akvaryumlarını ayırmış olmama bağladı.Bizde öyle düşünüyorduk zaten.Bir arada olsunlar dedi ama ben bir süre daha en azından o deri kendini tamamen yenileyene kadar ayrı tutmayı düşünüyorum.Bu sorunuda atlatmış olduk,inanılmaz rahatladım diyebilirim.Aragorn sana da ilgini ve alakanı eksik etmedğin için tekrar teşekkürler:)

Gecmis olsun:) Kaplumbaganiza karsi bu kadar duyarlı olmanız cok gûzel:)

Çok teşekkür ederim:)Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama keşke mümkün olsada bu iş ticaret olmaktan çıksa onlarda doğal ortamlarında çok daha sağlıklı ve özgür yaşayabilseler.Benim tercihim değildi onların sorumluluğunu almak.Çünkü hayvan beslemenin çok güzel fakat çok meşakkatli ve zorlu bir yol olduğunu iyi biliyorum.3 sene önce bir arkadaşımın hediyesi olarak geldiler.Bu süre zarfında elimden geleni yapmaya çalıştım,umarım bundan sonra da doğal ortamlarının dışında onlara verebildiğim en güzel yaşam standardını sunabilirim.Onlar bizim sorumluluğumuzda ve bizler ilgimizi alakamızı esirgemediğimiz sürece satıldıkları(bu kelimeyi kullanmayı hiç sevmiyorum)yerlerden çok daha iyi koşullarda sağlıklı ve uzun yaşayabilirler.

Söylemiştim sanıyorum egemenlik kavgasının doğal sonucu, ayırmanıza gerek yok bir araya geldiklerinde tekrar olacak kavgaları aynı ortamı paylaştıkça bu kavgalar daha azalacak. Ayırıp tekrar bir araya getirdiğinizde yabancılaşmanın getirdiği kavgalar tekrarlanacak. Methilene mavisini tavsiye etmemin sebebi akvaryumda zararlı bakterilerin ölmesi ve bölgenin mikrop kapmasını önlemekti.

Geçmiş olsun.

Sevindim durumun düzelmesine. Umarım yeniden kavga durumu olmaz ve kısa sürede iyileşir tamamen. Yardımcı olabildiysem ne mutlu ben teşekkür ederim.

Geri