Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Marsi nin tırnığı yok...

merkonsolost

Yeni Üye
Ben dün kaplumbağalara yem verirken farkettim küçük kaplumbağamın elinde bi tırnağı yok.Sizce ne yapmalıyım.

mailto:/eiw0lg.jpg

mailto:/i6b3gi.jpg

Cvp: Marsi nin tırnığı yok...

Herhangi bir açık yara veya enfeksiyon gözükmüyor. Bu anlamda yapılacak bir şey bence yok. Ama bir veterinerede muayene ettirebilirsiniz.

ısırılmış veya doğuştan olabilir. kökü gözüküyor. uzar. ama içinizin rahat etmesi açısından veterinere baktırabilirsiniz.

rahat rahat yüzmesi,yem yemesi vb davranışların hiçbirini kötü yönde etkilemez. bende veterinere götürmeni tavsiye ederim. akvaryumda herhangi bir yere takılıp tırnağını kırmış olabilir

Paniğe gerek yok.
Akvaryumda yapay bitki, kütük vs yabancı bir madde varsa tırnak ona takılıp kopmuştur.
Bir kaç hafta içerisinde yeniden çıkacaktır.Eğer çıkmaya başlamazsa bir veteriner görebilir.

Marsi'yi bizim sokağın sonundaki Anatolia hayvan hastanesine götürdüm.Tırnağı kırılmış dedi.1 haftaya kadar uzacağını söylediler.İnşallah düzelir.

Geri