Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mavi damla

brk649

Gümüş 5 Üye
arkadaslar mavi damla kullanmak istiyorum bende var ama balıklar içindir dio kaplumbağanın olduğu akvaryumun içerisine damlatılırsa zararı olurmu

Olmaz o bende de var. Zaten o mavi damlanın amacı akvaryum suyunu canlı yaşamına uygun hâle getirmektir.

evet başta vitamin sanmıştım adam söylemedi ya sonra anladım:)

bu mavi damla akvaryumcularda bulunurmu ve fiyatı ne kadardır?

evet çoğu petshopta bulunuyor.. fiyatı 3-5 tl civarı.. contra-ıchyto diye de geçiyor adı

mavi damla şeklinde değilde bir de toz olan mavi var var ikisi aynı mı bilmiyorum ama o da methilen mavisi olarak geçiyor, eczanelerde bulunuyor.. çok az atılıyor, bildiğim kadarı ile dezenfektan.

evet aynı ikisi de.. metilen mavisi genelde akvaryumcularda pek bulunmuyor.. çok çok az kullanmak gerekiyor zaten ürünün içindeki kullanma talimatında da yazar uygun miktar.. mesela contra için su değişimin yapıldığı ilk gün her 10 litre su için 2 damla, sonraki 2.ve 3. günde her 10 litre için 1er damla kullanılmalı... miktarı aşmamak gerek etkili bir dezenfektan olduğu için zararlı olabilir aşırı kullanım..

evet zaten aşırı kullanımda kapluşda masmavi oluyor :) ben ilk aldığımda bir çay kaşığı koydum su lacivert oldu ,, hemen geriye değiştirdim suyu ve birkaç partikül denecek kadar az attım..

yani ben bu mavi damlayı eczaneden almak istesem eczaneciye bana ne ver diyecem mavi damla dersem anlarmı?

methilen mavisi demen gerekir, zaten 5 liralık alsan çok gider..

damla değil eczanedeki toz halinde, zaten bu bir hammadde, damlasıda var toz şeklide.. toz olanı istediğin kadar getirtebilirsin eczaneden. damla hali akvaryumcularda zaten var tercih senin hangisini rahat temin edebilirsen.

tmm saol yerine tamam sağol yazalım yani :) kısaltmalar ve harf atlamalar msn dilinden kastedilen..

rica ederiz ya ne demek :) sadece hatırlatalım diye söyledik Türkçemizin doğru kullanımına ön ayak olabilmek için bi nebze de olsa.. özür dilemenize falan hiç gerek yok yani :) rica ederiz

Geri