Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Melek..

MissSevda

SKF Delisi
Merhaba arkadaslaaar,

Kaplumbagalarim için tetra reptomin almaya gittigimde uzuuuun süre aradigim kaplumbaga türünü görünce ailemize bir üyeyi daha getirdim. Daha çok minik ona Leylanin eski akvaryumunu hazirliyacam. Benimkiler bir panik için :D Elisa yine kösesine geçmis korkak korkak duruyor Elina ise hem çok merak ediyor bu yeni üyeyi hemde çok korkuyor. Leylanin umurunda degil. Ismi Melek,

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto618.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto619.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto620.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto622.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto623.jpg

Sadece arastirma içinde acaip korkak simdilik digerlerin yaninda ama yarin birgün diger akvaryuma koyarim.

En kısa zamanda diğerlerinin akvaryumundan ayırsanız iyi olur sağlığı için.

Tskler zaten yarin akvaryumu hazirlicam annem daha birsey fark etmedi kardesimde ancak elime alinca gordu. Kumda yuruyunce sanki yuruyen kum gibi oluyor :D hic birine bu kadar bakmamistim durup durup tekrar akvaryuma gidip izliyorum. Kardesimle asik olduk hayvana muhtesem birsey ya tam bebek. Elina alismis beraber uyuyorlardi bile ama daha cok minik 3 bucuk cm. Evimizin bebegiiii digerleri duymasin :D

Hem ürkek hemde tatlı,ay çok şeker ya.Ne diyim Allah uzun ve iyi ömür versin inşallah :)

Benim Cahide olsa hemen döverdi miniği... Seninkiler hgoşgörülü... Elina alıştıysa ikisi bir akvaryumda dursun, Ex Leyla(özgür) ile elisa da bir diğerinde.. Seninkiler küçükten korkmuş, ben eve bir kez komşununkini getirdim de yazık zavallıcık korkudan gidiyordu.. Cahide tak tak ısırıyordu onu..

çok tatlııı :) bende istiyorum yaaa ): bunun türü ney acaba ?

Aslinda komsunun akvaryumunu istiyorum 60 cm o. Fakat annem daha bilmiyor :D bilmesinde. Leylada bugun fark etti ya minigimi acaip inceledi bu neyki hicte bize benzemiyor incelemesiydi :D sonra birakti hic dokunmadi bile. Elisa korkak yaklasmadi bile yanina ama elina komik dunden beri hem merak ediyor hem korkuyor. Bunun turu map turtle latince. Graptemys kohnii tahminimce cunku en cok ona benziyor. Bende biraksaydim leylayi kendi haline oda cahide gibi olurdu kubracim :D ama yasak seyleri yaptikca aldim elime kizdim, oda tekrar ele alinmamak icin yapmiyor. Izlemeyede doyamiyorumkiiii gece bir ara uyanmistim o an bile baktim :D

Melek o hani dinozor gibi olan cinsten değil mi? kabuklarının üstünde diken gibi şeyler .çıkacak..

Yeni kaplumbağanızla birlikte uzun bir hayat geçirmeniz dileğiyle..

sevda ya bende istiyorum banada temin edebilir misin acaba bu kapluştan ne kadaramal olur ?

cansel_4yuz' Alıntı:
sevda ya bende istiyorum banada temin edebilir misin acaba bu kapluştan ne kadaramal olur ?

Valla bu imkansiz gibi birsey alip birde bunu Türkiyede kabul ettirmem gerek buradan ona vize gibi birsey alacam yani Türkiyeye götürme izni diyelim bunlarin hepsini basardim. 13,50 luk hayvan sana 100 euroya mal olur.
Eveeeet yeni resimler geliyooooor (^_^)

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto634.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto636.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto624.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto626.jpg

Sicak yerini buldu :D

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto640.jpg

Yeni üye geldi hepsi tekrar siraya dizildi :D

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto629.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto631.jpg

Seninkilere bayılıyorum Sevda abla çılgın gibi duruyorlar fakat fotoğraf çekerken ürkek davranıyorlar =]
Bakıyorumda alışmış akvaryumuna :D

cansel_4yuz ben senin yerinde olsam hollandaya hiç çekinmeden giderdim =]
Ben almanyaya köpek sevmek için gittiğimi hatırlıyorum :D Bu sene teyzemlerde kaldık Almanyada
yurt dışına çıkmak ayrı birşey ama köpekleri görmekte ayrı birşey.Bakalım bu sene nereye gidicez :D
Babam ingilizceye öğrenirsen çine götürcem diyo ama hollanda'yı tercih ederim.Oraları görmek isterim.
=] sevda abla bakıyorumda imzanıda eğiştirmişsin ne diyim mutluluklar =]

panpon' Alıntı:
Seninkilere bayılıyorum Sevda abla çılgın gibi duruyorlar fakat fotoğraf çekerken ürkek davranıyorlar =]
Bakıyorumda alışmış akvaryumuna :D

cansel_4yuz ben senin yerinde olsam hollandaya hiç çekinmeden giderdim =]
Ben almanyaya köpek sevmek için gittiğimi hatırlıyorum :D Bu sene teyzemlerde kaldık Almanyada
yurt dışına çıkmak ayrı birşey ama köpekleri görmekte ayrı birşey.Bakalım bu sene nereye gidicez :D
Babam ingilizceye öğrenirsen çine götürcem diyo ama hollanda'yı tercih ederim.Oraları görmek isterim.
=] sevda abla bakıyorumda imzanıda eğiştirmişsin ne diyim mutluluklar =]

Haha benimkiler hepsi bir alem, böcek gibi durmuyorlar yerlerinde birtek Elisa duruyor resim sirasinda Elina ve Leyla böcek gibi kayniyorlar ordan oraya. Ben aliyorum ikisinide elime simdi resim çekecem rahat durun döverim yoksa diyorum :D ondan sonra duruyorlar haha. Artik Melekte aileden oldu imzanin degisme vakti gelmisti :D. Evet buraya gelin kendiniz gizliden götürün Türkiyeye (nasil olacak hiç bir fikrim yok ama götürenler kesin vardir) Birde buradaki petshoplari gezmis olursunuz. Benim gittigim petshopa gitmenizi tavsiye ederim çok bilgililer.

birde yabancı dil bilsek =] 1.sınıftan beri ingilizce öğreniyorm.Ama daha çok öğrenmem gerekir :D
Uçakla kaç saat süreceğini bilmiyorum.Ama gizlice götürenler var.Poşeti şişirip koluna taktığın çantaya gizlice koyuyorlardır .Tabi tabi hollandaya gelelim birde sizin bıcırkların yanaklarını ısrmaya gelelim :D
=]

1 saat önce yeni akvaryuma geçis yaptiiiik. Ilk basta ne oldugunu anlayamadi. Aldim ilk akvaryumdan havluya sardim kovayada koydum, akvaryumunu ben hazirladim hersey hazirdi aldim ki elime uyuyor (L) Ya tam bebek dayanamamis uyumus ben onu yeriiim. Neyse iste koydum akvaryuma ilk ne oldugunu anlamadi sonra akvaryumu inceledi, ben onu turtledockuna koydum sasirdi önce ama isitici spot açik oldugu için sicaklik gelince güneslenmeye basladi :D Diger akvaryumda kuru alana bile çikmazdi simdi ilk koydugumda hemen güneslenmeye basladi ya çok tatliydi. Tabiki resimde çektim,

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto643.jpg
Isiticinin üzerinde niye tas var ? çünküüüü oraya girmeye çalisti sonra filtrenin arasina girdi bende oraya sIKISIR bogulur diye korktum tasi koydum oraya.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto642.jpg
Burasi neresi arayisi :D

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto644.jpg
MaasALLAH çokta fotojenik benim ogluuum.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto645.jpg
Güneslensemmi yoksa stresmi yapsam, suyami atsam kendimi buradami kalsam düsünceleri.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto646.jpg
Burasi süpermis biraz duruyumda birazdan stres yaparim durusu :D

Akvaryumda mutlu olacağı kesinde :D size mutluluklar dilerim.Akvaryumunuzda çok şıkmış
=]

Geri