Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Merhabalar.

Tosbik26

Yeni Üye
Akvaryum balıklarının hemen her tür üretimini yapan biri olarak. bu sayfayı biraz gezdikten sonra,su kaplumbağaların hakkında hiçbirşey bilmediğimi farkettim. Iyı ki varsınız. Fotoğraftaki 2 kaplumbağa yeğenimin ve geçici olarak ben bakıyorum.,biri de benim. Iısıtıcı olarak Smart 50 vatt ısıtıcı ve 2 adet suyu ısıtmak için kullandığım dalgıç florasan var. Yem olarak, Tropical marka Gammarrus yemi kullanıyorum. Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. su olarak Yaşadığım şehir Eskişehir Kalabak suyu kullanıyorum. son su analizleri 7.1 Ph görünüyor. Iyi akşamlar.

Ekli dosyalar

• 422130344_1383423768974946_1490271688815643886_n.jpg
    422130344_1383423768974946_1490271688815643886_n.jpg
    80.1 KB · Görüntüleme: 10
Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryumun genel bir resmini çekip atabilir misiniz? Ölçüleri nedir?

Kabuk boyları kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Şimdi rahatsız etmeyin uyusunlar. Yarın atarsınız.

Smart kaliteli bir ısıtıcı değil.

Dalgıç florasanlar pek bir ısı vermez. Zamanla içine su alıp bozuluyorlar. Onları su yüzeyi hizasına paralel koyabilirsiniz. Bunu sadece ısıtma lambasını kapadıktan sonra uyuyana kadar ki sürede yakarız. En geç 21:00'de kaparız uyurlar. Bunun ışığı uyutmuyor.

Gece loş bir ışık yeterli. Bu gece hareketlendiklerinde gözlerini bir yere vurmamaları için. Sokak lambası ışığı yoksa prize takılan (sensörlü tercih sebebi) led gece lambası olur.

Gündüz 12 saat ısıtma lambası yanar hayvan istediği zaman çıkar iner. Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Su 28; kuru alan ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız.

7.1 ph tüm bakteriler için uygun yaşam alanı sunar. Yani nitrifikasyon (döngü) bakterisi kadar göz kulak enfeksiyonuna neden olan bakterilerinde üremesini sağlayacak ortamı sunar. Suyu temiz tuttuğunuz sürece bu sıkıntı olmaz. Dış filtre ve sump sistemlerde bu işi carbon filtre malzemesi hallediyor.

Geri