Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mesafe çok mu yakın ?

anıl bey

Bronz 5 Üye
kuru alan için lamba aldım sıcaklık baya fazla 1 karış kadar uzaklık  var koyar koymaz farkedip serildiler resimdeki gibi lambayı uzaklaştırıyım mı yoksa dursun mu ayrıca bu ısı veren lamba günde kaç saat yanık şekilde durması gerekiyor  gün boyu burada yatarlarsa ölürler mi lambayı kapatmam gerekir mi teşşekürler
mailto:/Y49NAj  
mailto:/G3J0Vv
ayrıca cem bey hala hayvanlarım birşey yemiyor 3 haftadır ne yediklerine dağir hiç bir fikrim yok geçen kıyma attım onu yediler normal attım karides ve rotifis olması lazım bitkisel ağırlıklı yemleride yemiyorlar ne yapmalıyım.

Isıtma lambası günde 12 saat yanar. Sabah ve akşam 7 arası. Zamanlayıcıya tak rahat et kendi açılıp kapansın.

Kuru alana hayvanı ikame kibrit kutusu gibi birşey koyup üstüne cam derece yatır yarım saat sonra dereceye bak 32 derece olana kadar mesafeyi ayarla.

Akvaryumda ısıtıcı göremedim yoksa bir tane al. Su 28 derece olacak. Yine derece ile kontrol edersin.

Akvaryumu banyoda yere koymuşsun sanırım akvaryum taştan soğuk çeker. Bu bir ikincisi gün ışığı da alsın. Hayvanlar gün ışığını görsün.

Filtrenin yeri de biçimsiz. Akvaryumda dairesel sirkülasyon olmalı. Su çıkıyor ama kiri çekecek olanak yok. Açığa koy.

Suyun soğukluğu kış uykusu etkisi yapar. İştah kesilebilir. Dışkılarını yerler. Kumdaki yem artıklarını yerler.

Bitkisel yemler şimdilik dursun protein içerikli yemleri ver. Raffy P yok ise al. İçinde mineral yemde vardır. Vitamin ve kalsiyumda içerir. Vitamin iştah açar. Hiç yemiyorlar ise yağsız kıymayı haşlanmış suya atıp bir dakika sonra çıkar. Soğutup ver. Hayvanlar güçlensin. Ama protein içerikli yemleri yiyorlar ise eti verme yemden uzaklaştırır. Sera raffy p'yi mutlaka al.

Burada onemli olan; mesafeden ziyade, ampulun cesididir.

Isitma ozelligi az bir ampul koyarsaniz, az bile gelebilir. Ama mesela spot koyarsaniz, normal bir ampule gore cok fazla isitir.

Derece ile olcum almaniz lazim Cem Bey'in dedigi gibi

Geri