Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mikii ve raffy :))

Cvp: mikii ve raffy :))

Fotoğraflar biraz daha net olma durumundan kabuk veya diğer durumlarında bir sorun var mı bakabilme imkanımız olurdu.

Yalnız cinsiyet için daha küçükler. Bu boy/yaş daki hayvanlar için kan testi dışında cinsiyet söylemi tahminden öte olamaz. Sağlıklı uzum ömürler ikisine de.

10-11 cm kabuk boyundan önce cinsiyet kesinliği kan testi ile belli olur. İlkinin kuyruğu daha uzun ama anüs köke yakın. Tahmin dahi yapılamayacak durumda bence.

anlladımmm :) kandırmıslarr beni :))

Tahminde bulunuyorlar kendilerince ama bunu kesin demeleri uygun değil.
Ben 8-9 cm iken dahi dişimi derken hayvanın 1 ayda kuyruğu kalınlaşıp tırnakları uzadı :)

:)) ikisi farklı cinsiyet olbilir mi ama cook farklılar su an da . bunlar bi gosterge sayılır mı ?? cinssiyett farklıı diyebilir miyizz yne de cook farklılar cunku . yarın net bii fotograf cekip koyacagımm. kabukk durumları hakkında bilgi isticem :))

Ne farkı var hayvanlarda? Bunlar bizlerdeki esmer ve sarışın farkı gibi genetik doğuştan özellikleri olabilirmi.

Dişilerin kuyruğu ince ve kısa olur, erkeklerinki ise kalın ve uzun. Dişilerin ön ayak tırnakları kısadır, erkeklerinki oldukça uzun. Daha doğrusu bu ayırtedici özellikler başta aynıdır. Ergenlik yani erişkinliğe geçiş dönemi olan 10-11 cm iken erkekte bu şekilde gelişir. Bunların dışındakiler tamamen yanıltıcıdır.

biriininn kuyruguu kısaa birininn baya uzunn kucukkler amaa bilmiyorummm . :) bi de alttaki şekillerii cook farklı bellki dogustandır :) buyusunler de bakalımmm ne olacakk :)

Belirtildiği gibi 10-11 cm kabuk boyuna geldiklerinde ancak bir tahmin yapılabilir. Şu an yapılacak her yorum ortaya atılmış olur. Dediğiniz gibi büyümelerini bekleyeceğiz

Kuyruk büyüme esnasında değişkenlik gösterebiliyor. Anüs kökten biraz uzak olsa erkek ihtimali daha büyük derdim. Ama köke yakın.
Renk ve desenler üst ve alt kabukta yer değiştirecek, şekil değiştirecek, renk değiştirecek. Benim dişi sandığım hayvanda alt renkler, desenler az ve açık renkti. Ama erkek çıktı. Diğer erkeğin alt kabuğuda içbükey değil. Halen dümdüz. Bunuda belirleyici olarak görenler olduğu için belirttim.

yeri geldiğinde iki erkektense bir erkek bir dişinin daha büyük sorun oluşturduğu gözleniyor. bunlara kafanı takma sağlıklı şekilde büyümelerine çabala zamanı geldiğinde bakarsın ne olduklarına.

evett saglıklı olsunlar daa. saglıklı bi sekilde buyusunler de gerisi onemlii degil:)

Aslında en iyisi belkide huzur için iki dişidir. Benim iki erkek bu aralar el titretmeleri neredeyse bırakmıyor, arkadan yanaşmalar falan. Tırnakları bir kaçkez bayağı batırır gibi titrettiler, diğeri kafasını çekip ağzını açtı. Birisi organını da çıkartıyor. Umarım ikiside iyi geçinmeleri gerektiğine karar verir. 40 ar lt akvaryum ve saklama kapları kenarda beklemekte. Umarım rahat yerlerinde sorun çıkarmazlar.
İşin enteresan yanı cumberland olanda koca akvaryumda bunların arasında geziniyor. Gerilim esnasında arada kalacak.

bu gelişim sürecine bağlı kimlik tanıma hadisesi emre. bu dönem benimkilerde de vardı. organ çıkarma bir süre sonra geçiyor. nadiren el titretme oluyor ama. akvaryumda meşgul olacakları bir şey buldular mı birbirlerine dalaşmak akıllarına gelmiyor. mesela mango buna örnek. biraz gerilim iyidir. araları süt liman olursa o zaman cumberland'in durumuna yan.:smile:

Oda doğru :) Bu arada cumberland büyük ihtimal dişi ve buna rağmen hiç bulaşmıyorlar. Bu biyolojik bariyer hadisesi doğru belliki. Yeni bir mango alıp akvaryuma koyarım belki.

Geri