Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Minjiang HE-200 Watt Akvaryum Isıtıcı gösterge ışıkları yanmıyor bozulmuş olabilir mi

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Merhaba sorun şu şekilde bugün su değişimi yaptıktan sonra farkettim çelik ısıtıcının fişinde bir gösterge vardı. Onlarda şuan ışık yanmamakta yapabileceğim bir şey var mıdır yoksa yenisini alma vakti mi gelmiştir.

şu ürün öyle kaliteli bir şey değil ama 2018 den beri kullanıyorum

Minjiang HE-200 Watt Akvaryum Isıtıcı ÇELİK

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akvaryumdan çıkartıp fişe takın eğer elinize sıcaklık geliyorsa sadece ışığı bozulmuştur. Eğer ısıtıcı ısınmıyorsa bozulmuştur bunlar tamir edilemeyen şeyler olduğundan yenisini almanız gerekir.

• Beğen
Tepkiler: cem
Akvaryumdan çıkartıp fişe takın eğer elinize sıcaklık geliyorsa sadece ışığı bozulmuştur. Eğer ısıtıcı ısınmıyorsa bozulmuştur bunlar tamir edilemeyen şeyler olduğundan yenisini almanız gerekir.
Suyun içinde de dokundum baya bir ısı yok maalesef o zaman dediğiniz şekilde bozulmuş. Bu özelliklerde yada akvaryumuma göre öneriniz var mıdır peki aynı çelik olursa

1629461444738.png

Fotoğraf eski ama düzen böyle akvaryum boyutu filan görmeniz açısından

Ribao marka çelik ısıtıcı var şu an nette. 200w olanları 100w a göre fiyat farkı açısından pahalı. Eğer akvaryumdaki su miktarı 100 litreden düşükse 100w işinizi görecektir.

Çelik ısıtıcı harici Tetra ht 200w var. Bunda 100w ve 200w arası fiyat farkı olmadığından dolayı 200w alabilirsiniz. Bu ısıtıcı tam batabiliyor. Ama dış kısmında plastik koruması olmadığı için kaplumbağa ısıtıcıyla çok uğraşıyorsa kırabilir 2mm kalınlığında cam bir korumaya sahip.

Jbl marka şu an neredeyse bir dış filtre parasına satılıyor. Eheim de hemen hemen öyle.

Isıtıcıyı eğer kuru alanın arkasındaki cama takabiliyorsanız orada bulunsun. Kaplumbağa rampadan suya inerken ısıtıcıya çarpabilir.

Ribao marka çelik ısıtıcı var şu an nette. 200w olanları 100w a göre fiyat farkı açısından pahalı. Eğer akvaryumdaki su miktarı 100 litreden düşükse 100w işinizi görecektir.

Çelik ısıtıcı harici Tetra ht 200w var. Bunda 100w ve 200w arası fiyat farkı olmadığından dolayı 200w alabilirsiniz. Bu ısıtıcı tam batabiliyor. Ama dış kısmında plastik koruması olmadığı için kaplumbağa ısıtıcıyla çok uğraşıyorsa kırabilir 2mm kalınlığında cam bir korumaya sahip.

Jbl marka şu an neredeyse bir dış filtre parasına satılıyor. Eheim de hemen hemen öyle.

Isıtıcıyı eğer kuru alanın arkasındaki cama takabiliyorsanız orada bulunsun. Kaplumbağa rampadan suya inerken ısıtıcıya çarpabilir.
Ürünleri inceleyeceğim. O kısma takamıyorum ama çarpmıyor hocam

Selamlar bu ürünü aldım suya tam batması lazım gibi görünüyor bilginiz var mı

Ekli dosyalar

• 16321298763338288756746877156194.jpg
    16321298763338288756746877156194.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 11
  • 16321298835502584936363193547894.jpg
    16321298835502584936363193547894.jpg
    975.4 KB · Görüntüleme: 11
Ben kullanmadım resme bakarsak evet suya tam batıyor. Tabandan 10 cm yukarıdan yatay konumlandırılınca dikeye göre performansı daha da artar. Yalnız geç ısınıp geç soğuduğu için ısı ayarında dereceyi baz alıp ona göre ayarlıyoruz.

Y
Ben kullanmadım resme bakarsak evet suya tam batıyor. Tabandan 10 cm yukarıdan yatay konumlandırılınca dikeye göre performansı daha da artar. Yalnız geç ısınıp geç soğuduğu için ısı ayarında dereceyi baz alıp ona göre ayarlıyoruz.
Yatay sığmaz gibi niyetim dikey yerleştirmek hocam. Aynen ısı olayı dediğiniz gibi 26 ayarlayın 28 olsun değil mi? Gerçi evin içi halen 30 derece var şuan takmalı mıyım

Dikey konumlandırma da su içine tamamen batmalı. Su gece soğur. Özellikle sabaha doğru. Derecede gece su ısısı 26 derece altına düşüyor ise takılmalı. Zaten su sıcaksa devreye girmez. Isıtıcı zamanı geldi artık.

Çelik ısıtıcılar biraz daha düşük ısı istiyor ama derece ile bakmak netleştirir. Isıtıcıdan uzak ön köşede dereceyi konumlandırıyoruz. Sirkülasyon yetersiz ise ısıtıcı sadece kendi civarını ısıtır diğer kısımlar daha soğuk kalır. Bu büyük akvaryumlarda daha belirgin hal alır. Onun için 1 metre ve üstü boydaki akvaryumlarda her iki ön köşede birer derece olması iyi olur.

Dikey konumlandırma da su içine tamamen batmalı. Su gece soğur. Özellikle sabaha doğru. Derecede gece su ısısı 26 derece altına düşüyor ise takılmalı. Zaten su sıcaksa devreye girmez. Isıtıcı zamanı geldi artık.

Çelik ısıtıcılar biraz daha düşük ısı istiyor ama derece ile bakmak netleştirir. Isıtıcıdan uzak ön köşede dereceyi konumlandırıyoruz. Sirkülasyon yetersiz ise ısıtıcı sadece kendi civarını ısıtır diğer kısımlar daha soğuk kalır. Bu büyük akvaryumlarda daha belirgin hal alır. Onun için 1 metre ve üstü boydaki akvaryumlarda her iki ön köşede birer derece olması iyi olur.
Dikey denedim de tam üstünü basamıyoruz mecburen 1 tık yatırdım akvaryum içerisine umarım uslu uslu oynar onunla :) Isıyı şuan 23 yaptım o dediğimiz şekilde 25-26 olur değil mi? Taktığımdan beri ışığı yanmadı su ısısı daha düşük olmasa gerek. Ürün sağlam çünkü denedim. Şuan derecem yok ne yazık ki. Sirkülasyon için şu bi hortum ve boru vardı onlar takılı değil. Onlar olmadan da sessiz sessiz üflüyor ama o yeterli midir

Derece işini en kısa zamanda halletmelisin. 23 az olur. En azından 25 derece olsun. Isıtıcıya temas ederse yakar. Bir iki yanma sonrası dokunmamayı öğrenir.

Su sirkülasyonu dairesel olarak suyu döndürmeli. Yeterliliğini bilemem onu derece ile tespit ederiz. Eğer ısı istenilen değerde ise sirkülasyon yani ısı dağılımı uygundur.
Screenshot_20210319_140912.jpg

Derecede bu veya jbl'nin emsal derecesi var hangisi ucuz ise onu alırsın. Bunları kıramıyorlar ve alkol bazlılar.

Bende vartuzlu digital olan var pil bulamadım ondan dolayı onu en kısa sürede halledeyim. 25 yaptım ama ışığı yanmadı bi ısı yok şuan için. Su ısısı sanırım 25 civarı

Geri