Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

mulayimin cinsiyeti

Mülayimm

Yeni Üye
Meraba arkadaslar kaplumbagalarim buyudu en buyuk kaplumbagam nerdeyse 2 yasina girecek 10 cm ve baya iri bi kaplumbagam cinsiyetini cok merak ediyorum bana yardimci olursaniz sevinirim size hangi bilgiler gerekir cinsiyet konusunda bana yardim edebilmeniz icin simdiden tesekkurler :)))

Cvp: mulayimin cinsiyeti

Yeliz Hanım foruma hoşgeldiniz :) Öncelikle bize bir fotograf atarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz .. Diğer türlü tırnaklarından ve kuyruğundan anlaşılabilir

Bnm icin saglikli olmasi yeter de foto koyamam bana sozlu olarak yardim ederseniz sevinirim yada foto nasil koyabilirim daha once denedim ama olmuyodu

Hosbulduk bu arada:)

mesela en basit şekilde tırnaklara bakın erkeklerin tırnakları aynı uzunlukta değildir ama dişilerde aynı uzunluktadır tırnaklar

Yok ayni degil bazilari uzun bazilari kisa peki kuyrukla nasil anlasiliyo saglama alalim:)

ön 2 tırnak baya farklı uzun olmalı kuyruktada kalınlığa göre nasıl uzunluğu ve kalınlığı ?

mailto:/forum/Konu-cinsiyet-ayrimi.html bu konuyuda inceleyebilirsiniz Yeliz Hanım

Rica ederim bakım şartları nasıl peki kaplumbağların ?

Akvaryum lamba uvb haric hepsi var

Bide size bi soru daha sorsam beslenme duzeni ile ilgili yardimci olurmusunuz

Yanlis oldu akvaryum lamba fln var uvb yok

Kuru alan mevcut mu ? Birde akvaryum kaç litre ?

Beslenme hakkında bilgim yok ama bu konuda detaylıca yazıyor her kaplumbağanız için gerekenleri öğrenebilirsiniz :

mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Kuru alan uva lamba filitre var 100 litre akvaryum

Genede Teşekkürler ben yeni konu acayim eli deki yemler bitkiselmi fln bilmiyorum bana yardimci olabilirle umarim

Tabiki bilgili arkadaşlarımız yazacaktır.. Ama 3 kaplumbağa için 100 litre çok az

Ancak bu imkanlari sagliyabiliyorum ogrenci evi ilerde ins daha buyuk akvaryum alicam

Bisey daha soriyim mulayimin sirti kasiniyo ve filitreyle kasiyo sirtini ve filitre yerinden cikiyo onun ici n yani sirtini kasimasi icin ne alabilirim bu arada daha once 1 kez kabuk degistirdi

Basim dertte sanirim saolun ama hepsi birden kasiniyo ve filitreyi yakinda akvaryumdan bile atabilirler

o zaman kesin çözüm 15 20 cm arası bir mango kökü olucaktır onu keşfettiklerinde filtreyi rahat bırakabilirler belki

Yaşarcan haklı sen yinede kullanışlı bir mango al kullanmayı öğrenince filtre rahatlar :)

en büyük 10 cm olduysa mango kökünü 25-35 cm arası al. uzun süre gitsin.

Geri