Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mutlu bir kaplumbağa

agritux

Gümüş 5 Üye
İnternette gezerken karşılaştım. Yüzündeki ifade hoşuma gitti. Sizlerle paylaşmak istedim.
Fotoğraf yurt dışından. Fotoğraf ile karşılaştığım yerde kaplumbağayı buldukları yazıyordu.
Bence halinden memnun :)

mailto:/k79SkaH.jpg

Cvp: Mutlu bir kaplumbağa

Çok sevimli :haha: teşekkürler paylaşım için

Ayy çok masum çok şeker.Bir keresinde Zilli de bu tepkiyi vermişti acaba neden?

bu African Helmeted Turtle veya akrabası. adamın tipi böyle yapacak bir şey yok. ağzını açtı mı güler gibi duruyor. gerçi kapalıyken de böyle ya. :smile:

Acikcasi bilmedigim bir turdu gormek guzel geldi
Paylasim icinde tesekkurler :)

Çok sevimli manş. .) Paylaşım için teşekkürler

Bu side neck olarak geçen türlerden. Cem in dediğide olabilir. Amerikada da var bunlardan. Boynu içeri girmez bir ön ayağına daha yakın olup başını saklamak istediğinde diğer ayağına doğru kabuk içinde boynunu çevirir.

Bu o degil abi ya cem abinin dedigi sanirim baktim gorsellerden ona benziyor

Onada baktım. Ama başının duruşu bu gruptan gibi geldi.

O kafayi iceri sokan tiplerde bas daha ince oluyor boyun devaminde bir buyukluk olmuyor yani abi bunda daha toplu, buyuk

emre önce senin dediğini sanmıştım bende bunun çene altı beyaz side neckte siyah. bacak derileri ilk başta beni de yanıltmıştı. hatta bunun ağız ortası benim dediğimden farklı helmeted da üst dudak ortasında ayrık parça var bunda yok. helmeted'ın alt veya yan türü olabilir. bir de side neckte gözler mavimsi.

Geri