Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Mutlu Yıllar cansel_4yuz

aragorn

SKF Delisi
Doğum gününüzü kutlar, yeni aldığınız kaplumbağanızla ve sevdiklerinizle uzun yıllar geçirmenizi dilerim. Mutlu yıllar :)

cansell

Taç 1 Üye
arkadaşlar ya benim zıpır yani kaplumbağam geceleri hiç durmuyor sürekli hareket halinde gece 3 te kalktım sese :D bi görseniz böle ortalığı karıştırıyo kabında neden böle yapıyo gündüzleride pek kıpırdamıyo ? ( ben hiç bişi anlamadım bu durumdan :D )

kubrabekmez

SKF Delisi
Canım sorun yok kaplumbağanda. Aslında uyuyor da zaman alıyor. Çünkü ışık aniden sönüyor doğadaki gibi yavaş yavaş değil. O da alışmaıyor hemen gece olmasına biraz dolanıp uyuyor.

cansell

Taç 1 Üye
ya ben gece lambası kullanıyorum yani gece hiç lamba sönmüyor başka yere mi koyayım karanlığa ?

aragorn

SKF Delisi
Geceleri hiç ışık kullanmamanız daha iyi olur uyuyabilmesi açısından. Karanlık başka bir yere alabilirsiniz kabı uyuması için, aldığınız yerin soğuk olmamasına da dikkat edin.

cansell

Taç 1 Üye
tamam ya bide kabın kenarlarına tırmanıyo çıkmak istiyo sanırım neden böle yapıyo ?

aragorn

SKF Delisi
Plastik kaptan rahatsız olduğundan, çıkmak istediği için yapar o hareketleri yani kısa zamanda akvaryum edinmeye çalışın, en iyisi bu olur kaplumbağanız için.