Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl bir beslenme planı uygulamalıyım

elif.

Gümüş 5 Üye
13-14 cm bir kırmızı yanak kaplumbaģam var. Nasıl bir beslenme planı uygulamalıyım. Sera Raffy P (forumda önerildiģini görmüştüm) bir kutu bitirdi bile. Başka nasıl yemler vermeliyim? Henüz uv temin edemedim. D vit3 kullanmalı mıyım? Ayrıca kurutulmuş karides veriyordum, onun çok sağlıklı olmadığını yine burada gördüm. Marul verdiğim oldu pek beğenmedi ama haşlanmış bir parça yağsız kıyma verdiğimde bayılmıştı. Mesela protein için yağsız kıyma versem boğazına yapışmasından korktum, bir yerde kurutulması gerektiğini görmüştüm. Ne düşünüyorsunuz?
Çok soru sordum ama cevaplarsanız sevinirim ????

Kıyma verme yemden soğuttuğu için sadece hastalığa bağlı iştahsızlık durumunda veriyoruz.

Gammarus sağlıklıdır ama ufak olduğu için büyük hayvan yiyemez. İçindeki kitin maddesi tüm kıkırdak dokuların gelişimi ve iyileşmesi için faydalıdır.

Alacağın yemler sera carnivor, tetra reptomin, jbl agil. Kurutulmuşta tropical reptiles carnivore veya tropical dried fish yemlerinden birini al. Ek olarak tropical biorept de alabilirsin.

Haşlanmış yumurta akı da verebilirsin. Ama işlenmiş etlerden verme bunlardaki katkılar pankreası için iyi değil.

Sebze çeşitleri deneyebilirsin. Karnabahar, brokoli gibi bitkileri haşlayıp verebilirsin. Her hayvan farklı bitkilerden hoşlanır.

sera carnivor, tetra reptomin, jbl agil. tropical reptiles carnivore
Tamamdır bu 4'ünü temin etsem extra vitamine gerek olur mu? Kafa hacminde günde 1 kez veriyorum. Doğru değil mi? 4 yaşında ve dediğim gibi 13-14 cm.

Yaşına göre boyu ufak kalmış ama bu yemlerle birlikte sistem uygun şartları sağlarsa açığı kısa sürede kapar.

Carnivor yemde orta kısımdaki mineral yemdir. Bu gerekli vitamin ihtiyacını karşılar.

Aldığında program yaparız.

Geri