Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

nesquik misir gevregi

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
Gecen gun içerdiği bol vitamin nedeniyle kapluşlara birer tane nesquik cikolatalı mısır gevregi verdim. Afiyetle yediler hoslarına gitmis olucakki bi tane daha vermem için çırpındılar ama emin olamadığım için başka vermedim. Sizce bir zararı/faydası olurmu ?
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
şahsen verme derim. onların içindeki katkı maddeleri insanlar için bile zararlı olabiliyor, bünyesi alışık olmayan hayvanlar için hele daha da tehlikeli olabilir.. E170, E321, E339, E341, E375, vb bulunan katkı maddelerinin bazılarının kansorejen etkisi olduğu ispatlanmış bazılarınınsa ne gibi zararları olduğu hala araştırılmakta.. içeriğindeki maddelere de göz atarsan bunlar gibi pek çok katkı maddesi olduğunu görürsün.. kaplumbağalar sevip istemiş olsa bile bu yararlı olduğunu göstermez bildiğin gibi güzel olan çoğu şey zararlıdır :)
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Ben de vermeyin derim... Yararlı olabileceğini düşünmüyorum şahsen, hatta zararı bile olabilir... O kadar yabancı madde... Biz doğal beslemeye çalışıyoruz ya genelde... :)
 
Üst