Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Niçin kaplumbağa ?

Niçin ?

• İnternetten araştırdım ve besleyebileceğime karar verdiğim için aldım.(sevdiğim için)

Oy: 16 14.4%
  • Hediye geldi.

Oy: 11 9.9%
  • Petshop'un çok kolaydır bakımı demesine kandım.

Oy: 3 2.7%
  • Arkadaşlarıma veya çevremdekilere özendiğim için aldım.

Oy: 7 6.3%
  • Sevdiğim ve hoş oldukları için aldım

Oy: 37 33.3%
  • Bakabilmek için imkanım olduğundan aldım

Oy: 1 0.9%
  • Diğer hayvanlara göre en temizi ve en kolayının bu olduğunu düşünmüştüm.

Oy: 7 6.3%
  • Hobim olduğu için.

Oy: 2 1.8%
  • Onu mutlu edebileceğim için ve petşhoptaki cümbüşten kurtarmak için aldım.

Oy: 18 16.2%
  • Diğer

Oy: 9 8.1%

• Kullanılan toplam oy
    111

gonzimmm

As 2 Üye
Kedi,köpek,tavşan,hamster,balık değilde niçin kaplumbağa aldınız ?

Eklememi veya silmemi istediğiniz seçenek varsa ilgilenebilirim.

Bir hayvanım olsun istiyordum fakat annemler kedi köpek kuş tarzı şeylere karşıydı. Balığa izin verdiler sonunda. Kardeşimle gittik, kapluşları görünce kıyamadım. Hepsi üst üsteydi, eziliyorlardır dedim hem de yüzleri çok tatlıydı gülüyor gibi. Biraz da korkardım eskiden, korkumu yenmek istedim. Kardeşimle kavga ederekten balığın yanında onu almaya ikna ettim.Ama akvaryum bilincim yoktu, sonradan öğrenip her ihtiyacını karşıladım. Zaten balık ilk gün öldü. Annemler istemezdi ama eve gizlice sokunca kabul etmek zorunda kaldılar ve sonradan onlar da sevdiler bücüğümü. İyi ki almışım onu diyorum. Üzgün olduğumda karşısına geçip anlatıp duruyorum. O da anlıyormuşçasına bana bakıyor. Belki de anlıyordur, kim bilir?

cahide' Alıntı:
Bir hayvanım olsun istiyordum fakat annemler kedi köpek kuş tarzı şeylere karşıydı. Balığa izin verdiler sonunda. Kardeşimle gittik, kapluşları görünce kıyamadım. Hepsi üst üsteydi, eziliyorlardır dedim hem de yüzleri çok tatlıydı gülüyor gibi. Biraz da korkardım eskiden, korkumu yenmek istedim. Kardeşimle kavga ederekten balığın yanında onu almaya ikna ettim.Ama akvaryum bilincim yoktu, sonradan öğrenip her ihtiyacını karşıladım. Zaten balık ilk gün öldü. Annemler istemezdi ama eve gizlice sokunca kabul etmek zorunda kaldılar ve sonradan onlar da sevdiler bücüğümü. İyi ki almışım onu diyorum. Üzgün olduğumda karşısına geçip anlatıp duruyorum. O da anlıyormuşçasına bana bakıyor. Belki de anlıyordur, kim bilir?

Bak bende ilk kaplumbağa aldığımda petshopta üstüste görünce ve kova gibi bişeyde durduu için ve onu kurtarmak için almıstm ama Yanlıs Yapıoruz Bütün Petshopcular böle sattıkca daha cok kaplumbağa alıor ve yine eziyet edermişcesine satıo Yanlıs

Evet, artık zaten diyorum ki alacak olanlara almayın, onlar oyuncak değil. Bakımı zor. Geçen bir arkadaşlımla konuşuyorduk Eskişehir'e gelmeden önce Şanlı Urfa da mı ne beslemiş beş yıl. Tutturmuş büyümüyor, hem sen akvaryuma koymuşun öldürecek misin hayvanı. Anlattım ama dinlemedi. Çoğu arkadaşımdan da bilinçsiz. Aluyorlar, 1 yıl bile olmadan ölüyor plastik kapta. Bakamayacaklarsa onları doğal ortamdan ayırmaya bile hakları yok. Bizim bile normalden daha iyi baktığımız söylenemezken onların elinde eziyet çekiyor kapluşlar. Kapluş alımına bir dur dememiz lazım...

Kesinlikle o petshoptaki iğrenç alandan kurtarmak için.Ewet almamamız lazım fakat o cümbüşte onları görünce dayanamadım.Tabi birde o zamanlar pek anlamıyordum bu işten...

ben çok sevdiğim bakabileceğime inandığım için almaya karar verdim ve petshop a gittim çok fazla kaplumbağa yoktu ama berbat durumdalardı aslında hakkında çok iyi araştırma yaptığım için nası bi kapluşu almam gerektiğini yada hangisinin sağlıklı hangisinin kötü durumda olduğunu ayırabiliyodum ama bile bile içlerinde en kötü halde olanı aldım evdekiler arkadaşlarım herkes ölecek gözüyle bakıyodu okadar kötüydü yani hatta ilk bi hafta yem yemedi çok üzülüyodum ama şuan görenler ölecek diyenler şaşırıyo çünkü çok iyi bi durumda 2senedir sağlıklı bisekilde büyüyo şimdi çok mutluyuz yani:)

shadow_karus' Alıntı:
cahide' Alıntı:

Bak bende ilk kaplumbağa aldığımda petshopta üstüste görünce ve kova gibi bişeyde durduu için ve onu kurtarmak için almıstm ama Yanlıs Yapıoruz Bütün Petshopcular böle sattıkca daha cok kaplumbağa alıor ve yine eziyet edermişcesine satıo Yanlıs
Çok DOĞRU söylüyorsunuz size katılıyorum (pet shoplarda ısıtıcısı olmayan,yemek verilmeyen,suyu değiştirilmeyen sapsarı olmuş suları ile ufacık bir fanusta bir köşede insanlara satmaya çalışıyorlar gerçekte vicdansız olanları var düşünmüyorki o hayvancıklardan para kazanıyor gerçekte bu konuda daha çok seyler söylenir ancak yazarken bile üzülüyorum tabiki üzülmek yetmiyor bu gibi vicdansız satıcılardan hiç bir alışveriş yapmayarak o hayvancıklara ufak da olsa dolaylı bir destek vermek istiyorum (Hayvanları,Doğayı seven;İnsanları da sever)diye düşünüyorum iyi akşamlar

gecen yaz teyzemlerde kalmak i.in gitmişitm orda vardı ailemle köpek beslemek istedigmi söyledim izn vermediler bnde kaplumbagayı düşündm bakımı ilkde cok kolay geldi ama snra öyle olmadıgnı anladım :D ama mutluyum severiyorum abuzittini:D

Kapluşları çok çok sevdiğimden bana huzur verdiklerinden,çok şirin ve sevimli olduklarından aldım,çokda memnunum kaplumboşlarım benim bitanelerim canlarım onları çok ama çok seviyorumm...:)

benim arkadaşım okula getirmişti ilk.
Sonra özendim. Okuldan bakımına baktım.Akvaryum işini görmedim ama.Sonra aldım öle olduğunu öğrendim bayramı bekliyorum şimdi.

''Diğer hayvanlara göre en temizi ve en kolayının bu olduğunu düşünmüştüm.''

Bence bu seçenek silinmeli...Çünkü bakımı diğer hayvanlara göre oldukça zor(Kendim çeşitli hayvanlar beslediğim için biliyorum).

ben 4 yıl boyunca balık besledım son donemde ısı baya tıcarete dokmustum malesef bu yuzden beslemeyı bıraktım aılemde kedı,kopek gıbı hayvanlara bakmama musade etmedıler bende kapluş aldım cok tatlı ayrıca balıga gorede cok farklı sahıbını tanıyo aldıgıma memnunum ama tıcarete alet oldugum ıcınde uzgunum

FatihveMavis' Alıntı:

Bence bu seçenek silinmeli...Çünkü bakımı diğer hayvanlara göre oldukça zor(Kendim çeşitli hayvanlar beslediğim için biliyorum).

Hala düşünüldüğünü değilde eskiden öyle düşündüğünü öyle zannettiğini belirttim.İyi forumlar :)

Benim bir komşum da vardı ondan özendiğim için aldım ama şimdi çok mutluyum iyi ki de kapluş almışım... :D

arkadaşlarıma hediye geliyordu.ve çok sevimlilerdi.bi pet shopa kuş sormak için girmiştim.adam onları akvaryumda satıyordu.ve elden yem yemeye alışmışlar ve parmak takibi yapıyorlardı.çok tatlı geldiler.bende istiyorum dedim.bi kaç ay sonra bi petshopa girip aldım.alırken hiçbir fikrim yoktu.eve geldiğimde bakmasının zor olduğunu netten öğrendim.ama artık almam petshoptan.gofret biraz daha büyüyünce yanına karşı cins alıcam. onu da nerden temin edeceğimi düşünüyorum şimdi.satın almak istemiyorum

Köpek bence cok büyük bir sorumluluk onu hergün dısarıya cıkarmalısınız onunla vakit geçirmelisiniz Ve Ailedeki kişierinde korkmaması gerekir(Örneğin bizim evde köpek olsa annem 5dk durmaz :D )
Balık köpek gibi değildir.Kimseye zararı yoktur.Ama balık sizi tanımaz hafızası cok zayıf olduğu için.Ve Balığı elinize alıp sevemezsiniz.Ayrıca balık doyduğunu bile anlamaz ne kadar yem atarsanız atın hepsini yer ölür:S Balığa 2-3 gün yem vermediğiniz zaman ölür.ve cabuk mikrop kapar.Bu mikrop kapmasıda ölüme neden olur.Ama Kapluş öyle değildir. Hem Karada Hemde Suda durabilir.Açlığa dayanabilir.Sizi tanır . Doyduğu zaman yem yemez Mesela benim kaplumbağ benim tanır.Ben odaya girdimzaman kafasını sudan cıkarır benden yem bekler:D

ScampSoul' Alıntı:
Kapluş öyle değildir. Hem Karada Hemde Suda durabilir.Açlığa dayanabilir.Sizi tanır . Doyduğu zaman yem yemez Mesela benim kaplumbağa beni tanır.Ben odaya girdiğim zaman kafasını sudan çıkarır benden yem bekler:D

valla sizinki doyduğunu biliyormuş.benimki asla bilmez.ona kocaman yem versem hepsini saniyeler içinde tüketir.sizinki bence biraz farklı bir kapluş :D benim canavar yanına oturduğum anda yem diye çırpınmaya başlar :D

valla sizinki doyduğunu biliyormuş.benimki asla bilmez.ona kocaman yem versem hepsini saniyeler içinde tüketir.sizinki bence biraz farklı bir kapluş :D benim canavar yanına oturduğum anda yem diye çırpınmaya başlar :D
[/quote]

:)Aynen Gizemcim. Bizimkiler de doymak bilmiyor.Uyumasa 24 saat kesin yer diye düşünüyorum:)

pet shoplardan kurtarmak için ve çok sevdiğim için aldım.

Geri