Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Obezite

aragorn

Bordo Bereli
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
sukaplumbağalarında obezite oldukça kolay oluşabilen ve tedaviside oldukça zor olan bir rahatsızlıktır..obez kaplumbağa kafasını ellerini ve ayaklarını kabuğuna sokmakta zorlanır hatta sokamaz.. başlıca sebebi gerekenden fazla miktarda ya da düzensiz ve dengesiz beslenmedir.. ayrıca akvaryumun ufak olması su miktarının az olması gibi etkenler de kaplumbağanın hareketlerini kısıtlayıp enerji harcamasına engel olduğu için obeziteye dolaylı olarak sebep olabilmektedir.. bu yüzden oldukça dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur.. işte obez bir sukaplumbağası fotoğrafı..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Obezite tedavisinde sanırım sıkı bir diyet gerekli :) Ama bunu yaparken az az sık sık beslemek gerekli ki açlık çekmesin yavrucak.
 
Evet... Ama ben zayıf olduğu halde bakıyorum bazen kollarının arasna acaba obez mi oldudiye bazen çok verdiğimi düşünüyorum sonra da korkuyorum :D
 
resimler açılmıyor.yeniden eklermisin?bende korkuyorum obez mi ki diye.ama şuanda kafasını içeri çekebiliyor.
 
Obez konusu akla alınınca biraz korkuyor insan eğer bir beslenme programı oluşturmak istiyorsanız en iyisi uzman hazırlanması gerekli..!! Birde çok yemeden dolayı piramitleşmede oluşabiliyormuş.
Ha birde sakın yanlış bir program oluşturmayın derim az ama sık olsun uzman kontrolünde hazırlanması size en uygundur
Kapluşlarınıza uzun ömürler dilerim(obez olmama şartıyla) :D
 
bende korkmuştum derisi beyazladı acaba bakteriyel mi diye meğer obezmiş ama resimdeki kadar değil şimdi biraz daha iyi daha geniş bir akvaryum aldım.
 
Hoş geldiniz :)
Geniş bir akvaryum almanız iyi olmuş enerji harcayarak yediklerini öğütebilcektir
 
benimki obez galiba kıyamıyorum bol bol veriyorum + ölüm fanusuna benzer bişide benziyorum :(
 
ben günde 1 kere kafası büyüklüğünde yem veririm sizce yeterlimidir kaplumbağaya
 
Konu eskimiş ama olsun :) Ben kapluşlarıma spor yaptırıyorum :D Bir parça yemi akvaryumunun üstüne koyuyorum. Onu alabilmek için çırpınıyorlar. Günde yaklaşık 20 dakika yapıyorum bunu. Eee sağlıklı yaşam spordan geçer ;)
 
Bence yüzme zaten başlı başına bir spor :) Bari 20 dakika değil de 1-2 dakika yaptırın. Yazık kapluşlara.
 
20 dakika blok değil zaten 1 2 dakika sonra hareketlerin nasıl yavaş çekimde olduğunu görmeniz lazım :)
 
benimki kimi görse zaten hoplayıp zıplıyor çırpınıyor :D sporun en güzeli açlıktan geçer :p pavlovun kapluşu oldu iyice.
 
Geri
Üst