Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Obezite

Allah'tan benim kapluşumun böyle bir sorunu yok.:) Pek şirin gözükseler de büyük bir sorun su kapluşlarının yüzmesi gerekir böyle yürüyemez bile :D

bende spor yaptırıyorum.elimle beslendiklerinden bir sağa yüzüyorlar bir sola yem nereye doğru giderse elimle :D onlar da o tarafa:D

Cvp: obezite

benimkiler yavru, 1 ay önce aldım ama pet shoptaki adam doğru düzgün bilgi vermedi yem konusunda. sanırım 1 yaşına yakınlar. internette araştırdım ama bulamadım. günde kaç tane yem vermeliyim?

benim kaplumbağam billy de obez tabi resimdeki kadar değil ama doymak bilmiyor evdekilerede anlatmaya çalışıyorum ama acıyıp yem veriyorlar akvaryumunu büyütücem bir ay sonra kadar

Eğer aşırı yemlemeye devam ederseniz obeziteyle beraber kabuk deformasyonu başlayacak ve iç organların zarar görmesi sonucunda ölüme kadar varan hastalıklar görülebilecektir. O yüzden dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

yavaş yavaş yemini azaltırım sık sık veririm o halde gerçekten tatlı görünüyorlar ama ölmesinide asla istemem

Cvp: Obezite

benimkilerden ikisi acayip obur diğer ikisinin iştahsız olması sebebiyle onlarınkini götürüyorlar. hatta birbilerine bile saldırıyorlar bu uğurda. yalnız çok hareketli olmaları sebebiyle obezlik olayı söz konusu değil. nerdeyse havyar atsam hani şampanya diyecekler o derece.:D

Ayy canim ya bunlar obezlikle boğusuyor petshoptakiler aclikla! Sonuc olarak azi karar cogu zarar :) ama kaplus cok tatli :)

Acaba benim kaplumbağam da mi obez...tam bir bilgim yok ama ne yapacağımı şaşırdım ve haline çok üzülüyorum. . mailto:/vzmAvr

Obez gibi vörünüyor ama daha iyi bir fotograf olması lazım. Ayrıca hayvan6n gözlerinde şişlikmi var? hastalık belirtileri var mı?

Aşağıya 4 adet daha fotoğrafını bırakıyorum.. :(

mailto:/7mYdo5
mailto:/qq3plR
mailto:/27yqkA
mailto:/NV3NWX

Hayvan sadece bütün gün olduğu yerde gözünü kapatıp yatıyor. .elleri ayarları ve başı hep dışarıda.. ben yem veriyorum ama yediremiyorum yemiyor yanında birtane daha var o yiyor resmen onunkini de..ayırıp ikisine ayri ayri veriyorum yine yemiyor.. hayvani suya birakiyorum biraz kendini birakiyor sonra hemen sudan cikip kuru bolgeye gidip ayni sekilde hayattan bezmis gibi yatiyor..napacagimi bilemedim. :(

Bana obezite gibi geldi.Göz olayını bilemem.Peki nasıl bir ortamı vardı acaba?

Ortami 35x25x15 şeklinde küçük bir akvaryum..kuru ortamı vesaire herşeyi mevcut sadece iştahı yok :/

Herşey derken detaylı bilgi vermenizde fayda var. Filtre varmı? Isıtıcı var mı? Su sıcaklığı 28°C sabit olmalı. Kurualan ısıtıcı lamba var mı? Kurualan sıcaklığı 31-33°C sabit olmalı. İştahsızlık kurualanda fazla durma yüzmeme hastalık belirtisidir.

Akvaryum ebatları çok yetersiz, 2 kaplumbağa için 100 lt lik bir akvaryuma ihtiyaçları var.

hayvana verdiğin yemler neler bunun yanında harici bir şey veriyor musun. özellikle tuzlu. gözler için genta veya gentagut damla alıpr sabah akşam 2'şer damla damlat bir kaç dakika dışarda beklet. damlatınca suya girmeye çalışır. ne zamandan beri yem yemiyor ? bunu da sorayım.

Geri