Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Oğlum yaramaz çok hasta!????

asi kız

Bordo Bereli
İyi günler oğlum yaramaz 3-4gün önce cinsel organından yaralandı.bende tedavi ettirmeye goturdum.tedavi ettiler lakin dünden beridir hayvan resmen kimildamio.kurualani kapattim giriş yerini labmayi açtım ama hiçbir hareket yine yok.ve nefes alıp verirken çok zorlanmaya başladı.ve bi ara kurualandan akvaryuma inmiş.osira gozlemledim hareketlerini yeni yuzmeyi öğrenen bi çocuk gibi.aceba yanlış bi tedavimi uygulandı ?oglusum olucekmi?

Cvp: Oğlum yaramaz çok hasta!????

Şimdide bakdim saat 12.00itibariyle gozlerine cukurlasmis.yari açık yarı kapalı hala zor nefes alıp verio.ayaklarina dokunduğumuz zman cekio hareket ettirio .arka ayaklarını.basini oksadim zaman gözlerini tamamen zorlayarak acio bana bakio.yanlis tedavimi uygulandı da çocuğum bu halde?yardımcı olur musunuz?

Hayvana antibiyotik verildi mi ? Yara pansuman edildi mi, iltihap gözüküyor mu ?

Abi beni içeri almadılar.dedikleri şuydu:bütün tedavi yapıldı.gereken herşey verildi.bna verdiklerinde kuyruğu tamamen sariliydi.pansumaninida yaptık ilaçların etkisiyle çok uykusu olabilir dediler.dunde gozleri cukurlasmasi arttı.hic hareket etmiyordu.nefes aliodu hala ama bu sabah vefat etti..yanlış tedavimi uyguladilarda oğlum öldü abi?

Hayvan sok benzeri derin bir uykuya gecmis olmasin. Vefat ettigine emin misin?

Kanda iltihap yada güçlü veya dozu yüksek bir antibiyotik olabilir. O kısım belirsiz. Başın sağolsun.

Berrak abla elleri kollarını tuttum içeri cekmiodu hayvanın tüm kanı cekilmisdi.nefes aliomu diye ayna karşısına koydum hiçbir belirti yokdu????ben yinede salidan cumaya kadar bekledim kokmayada başlamıştı hayvan.sagolasin cem abi dostlar sağolsun????????

Dediğin gibi verdikleri ilacın dozu yüksek olabilir..manyaklar almadılar beni içeri neymiş korkarmisim onu o halde görünce????

Kim bu veteriner mi hastane mi?Trabzon'da mi?

Basin sagolsun.

Kac tane kaldi simdi 2 mi?

Ankara Sincan da bir veteriner hekimliği.3tane kaldılar????2disi bir erkek yarım erkek onuda tedavi etmiştim zamanında hicbizman baba olamiycak ama yasio çok şükür..sağolun..trabzonda olsam ölen tüm kaplumbagalarim yaşardı şuanda????

Trabzon ile Ankara'nin farki ne ki?

Yer darligindan yine bir isirma vakasi olmus sanirsam.

Baba olamasin da saglikli olsun.Bizimkiler baba mi oluyor?Ulkede bir kac kisi disinda, bireysel olarak ureten yok zaten.

Su fark var burda mesafe var .ankaradakiler cok uzak trabzon hemen ayagimin dibinde.evt aynen varsin baba olmasin tek nesef alip yasasin mutlu saglikli bi sekilde oda yeter.

Ve trabzondaki veteriner bu vakadan 10kaplumbaga kurtarmis????

2disi bide o anlattim erkek iyi anlasiolar koyun koyuna uyumalar sarilmalar felan

Geri